1. Rozpoczęły się wyczekiwane przez dzieci i młodzież oraz pracowników oświaty ferie. Życzymy wszystkim radosnego i spokojnego odpoczynku. Niech Jezus i aniołowie stróżowie strzegą nas, abyśmy mogli bezpiecznie wrócić po wolnym czasie.
  2. W czasie ferii nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św.
  3. W pierwszym tygodniu ferii kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach: 10.00-11.00 i po południu w godzinach 17.00.-17.30, a w sobotę od g. 10.00-12.00. W środę kancelaria nie będzie czynna przed południem, będzie otwarta po południu. W piątek będzie kancelaria czynna przed południem, a po południu będzie zamknięta. W piątek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o g. 17.30.
  4. We wtorek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy. Byli oni twórcami języka zwanego cyrylicą, przez co mieli ogromny wkład w rozwój kultury europejskiej.
  5. Spotkanie lektorów z racji na ferie odbędzie się nie w Środę Popielcową 22 lutego, lecz w środę 1 marca.
  6. 1 maja ks. bp Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania naszym kandydatom o g. 18.00 w farze.
  7. 10 lutego odbył się parafialny konkurs biblijny, w którym wzięło udział 6. uczniów. 1 miejsce zajęła Marcelina Mosakowska z kl. V, 2 miejsce – ministrant Łukasz Rudyk kl. V, 3 miejsce ministrant Mateusz Rudyk kl. V – wszyscy ze SP, przygotowywani przez katechetkę p. Zofię Hołubicką. W konkursie brali także udział: Karolina Salak i Lena Ziółkowska kl. V – katechetka s. Augustyna i Igor Mariański katechetka p. Zofia Hołubicka. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom. Dziękujemy za trud przygotowania katechetkom p. Zofii Hołubickiej i s. Augustynie.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego interesującego nru GN. W kasecie prasowej na bocznym ołtarzu po Waszej lewej stronie są ciekawe czasopisma: specjalne wydanie gazetowe Gościniec dożynkowy, a w nim historia dożynek i czemu służą (w gazecie są księża z naszej diecezji); Misje i Świat misyjny a w nim ciekawy artykuł o o. Beyzymie, apostole trędowatych; miesięcznik KNC, który zawiera dużo ciekawostek dla dzieci i młodzieży; L’Osservatore Romano, w którym są wiadomości o Kościele i działalności papieża Franciszka. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie dużych kosztów ogrzewania naszej fary. Dziękujemy za ofiary indywidualne i przelewane na konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże zagości w naszych sercach i rodzinach, abyśmy się stali świadkami miłości, prawdy i prawa ewangelicznego. Bądźmy dla siebie wzajemnie życzliwi i otwarci.

Ksiądz Proboszcz