Ogłoszenia duszpasterskie. 7. Niedziela wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.24)

 

 1. Dzisiaj jest niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do Ojca i obiecuje nam Ducha Świętego. Zostawia także nakaz dawania o Nim świadectwa słowem i życiem.
 2. Kontynuujemy nabożeństwo majowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczorowej. Zachęcamy do odmawiania pięknej Litanii loretańskiej w naszych domach. Dziękujemy za przyozdobienie przydrożnych kapliczek i modlitwę przy nich.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00 odbędzie się piękny wieczór uwielbienia Sierpc uwielbienia. Zapraszamy do spontanicznej, radosnej i pełnej ufności modlitwy zanoszonej w mocy Ducha Św.
 4. Próby przed I Komunią św. odbędą się: – grupa I w poniedziałek 13 maja o g. 16.00; – grupa II w środę 15 maja o g. 16.00. Spowiedź przed I Komunią św. w piątek 17 maja od g. 16.00 według kolejności ustalonej na próbach.
 5. Uroczystość I Komunii św. przeżywać będziemy w naszej parafii 18 maja w dwóch grupach na Mszach św. o g. 10.00 i 12.00.
 6. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Módlmy się za jego wstawiennictwem tego wielkiego świętego za naszą Ojczyznę w tym trudnym czasie zmagania się ze złem.
 7. Doroczny odpust parafialny w kościele Ducha Świętego odbędzie się 20 maja w poniedziałek. Msze św. w kościele Ducha Św. o g. 7.00, 9.00, 10.30. Na Mszę św. o g. 18.00 przejdziemy od kościoła Ducha Św. do fary: wyjście ok. g. 17.45. Prosimy, ażeby ministranci, dzieci komunijne i pozostali parafianie zgromadzili się ok. 17.35, ażebyśmy mogli uformować orszak i ze śpiewem przejść. Zapraszamy parafian, gości, sympatyków parafii.
 8. 26 maja będzie w Sierpcu Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o g. 12.00 w kościele szkolnym, a potem przejście na plac przy klasztorze, gdzie będzie festyn. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. W ostatnią środę nasza młodzież przyjęła sakrament bierzmowania, czyli przyjęła moc Ducha Św., aby rozwijać swoje piękno wewnętrzne i wiarę oraz dawać świadectwo wierze w Jezusa. Za piękne przygotowanie tej uroczystości dziękujemy ks. Krystianowi wraz ze wspomagającymi go osobami, p. organiście z chórem, ministrantom, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, p. kościelnemu, p. Justynie za fotorelację na naszym parafialnym Facebooku. Dziękujemy rodzicom za wspieranie swoich dzieci i bliskim za bycie z nimi w czasie tej radosnej uroczystości. Młodzieży życzymy pięknego zewnętrznego i duchowego rozwoju, bliskości z Jezusem, który uczy prawdziwej miłości. Dziękujemy za piękny i bardzo przydatny dar ołtarza – nowy mszał.
 10. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
 11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie. Jezus odchodzi do Ojca, lecz pozostawia nam Ducha Św. Niech Jego moc uzdalnia nas do dobrego i radosnego życia w rodzinach, środowiskach pracy, pośród bliskich i znajomych oraz daje męstwo do świadczenia o Jego miłości.

Ksiądz Proboszcz