1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to wielki problem w Polsce, wielu polskich rodzin. Wesprzyjmy modlitwą i poświęconym czasem osoby potrzebujące.
  2. W Środę Popielcową rozpoczyna się W. Post, czas zadumy i podejmowania wysiłku zmiany swego serca i myślenia. Podejmijmy dobre postanowienia wielkopostne: więcej dobrych słów mniej plotek i obmów, więcej uśmiechu, mniej Internetu i telewizji, odwiedźmy kogoś samotnego bądź chorego, złóżmy jałmużnę wielkopostną, dajmy więcej czasu rodzinie, niech nasza modlitwa będzie gorliwsza i dłuższa, odmówmy sobie czegoś przyjemnego.
  3. W Środę Popielcową Msze św. są tylko w farze w następującym porządku: 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Obowiązuje post (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Lektorzy nie mają spotkania w Środę Popielcową lecz w następną środę, tj. 1 marca o g. 19.00 w domu parafialnym.
  5. W każdy piątek W. Postu jest Droga Krzyżowa o g. 16.30 z udziałem dzieci, a o g. 17.30 z udziałem dorosłych. Dla dzieci będziemy mieć obrazki. Będziemy zbierać ofiary na przygotowanie pięknego grobu dla Pana Jezusa. One zawsze były piękne, dlatego nie możemy zaniżyć poziomu.
  6. Od 25 czerwca do 5 lipca parafia szkolna organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch. Kontakt z ks. proboszczem z parafii szkolnej w sprawie szczegółów.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Prosimy nie kłaść żadnych czasopism, ulotek czy książek do skrzynki prasowej. Ostatnio ktoś włożył stare, poplamione czasopisma, czyli makulaturę. Prosimy o zachowanie norm kultury i wzajemnego szacunku. Jak byście się czuli, gdyby ktoś przynosił Wam do mieszkania niechciane albo stare rzeczy? Skrzynka jest do dyspozycji tylko ks. proboszcza.
  8. Po Mszy św. zbierać będziemy do puszek ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne, dzisiaj szczególnie p. Marii Szatkowskiej z ul. Jana Pawła II i ofiarodawcom anonimowym. Niech Jezus Miłosierny napełnia nasze serca darami miłości, pokoju, radości oraz wrażliwości. Dzielmy się z bliskimi i bliźnimi naszymi najpiękniejszymi wartościami.

Ksiądz Proboszcz