1. W poprzednią niedzielę zostali zaprzysiężeni mężczyźni z naszej parafii i utworzyli chorągiew Rycerzy Jana Pawła II. Są to pierwsi rycerzy w naszym mieście. Przeżyliśmy piękną uroczystość. Zdjęcia i relacja zamieszczone są na naszym parafialnym Facebooku. Oby przybywało rycerzy w parafii i w mieście.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W tym czasie wspominamy wielką miłość Jezusa, który życie oddał za człowieka. Pomyślmy, ażeby z miłości ku Jezusowi podjąć jakieś dobre wyzwanie, np. będę mówił pozytywnie o bliźnich, może mniej telewizora albo Internetu, więcej czasu na modlitwę, więcej rozmowy w rodzinie, poczytanie dobrej książki katolickiej. Porządek Mszy św. jest następujący: g. 7.00 (w farze), 8.00, 9.30 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem.
  3. W Środę Popielcową jest spotkanie lektorów po Mszy św. wieczorowej w domu parafialnym.
  4. W każdy piątek W. Postu jest nabożeństwo Drogi krzyżowej: o g. 16.30 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Dla dzieci będą obrazki z zadaniami na Drogę Krzyżową. Podczas nabożeństw drogi krzyżowej zbieramy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. W zeszłym roku był grób pięknie przystrojony. Nabożeństwo Gorzkich żali będzie o g. 17.40 w każdą niedzielę.
  5. Redakcja strony internetowej przygotowuje na W. Post w każdą środę refleksję dotyczącą poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Robią to osoby świeckie.
  6. W najbliższą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00. W marcu będzie jeszcze drugie spotkanie za luty, kiedy były ferie zimowe.
  7. W niedziele 1 i 8 marca będą sprzedawane kartki i ozdoby wielkanocne na dzieło wsparcia dzieci w parafialnych wyjazdach wakacyjnych.
  8. Pan Radek Bajon przyjedzie do parafii 8 marca o g. 19.00, ażeby osobiście dostarczyć kasety z pielgrzymki do Hiszpanii i Portugalii. Zapraszam pielgrzymów do domu parafialnego na tę godzinę.
  9. We wtorek swój dzień patronalny przeżywa ks. bp Mirosław Milewski. Pamiętajmy o nim w tym dniu szczególnie w naszej modlitwie, ponieważ spełnia bardzo ważny urząd.
  10. GN czeka na swych czytelników, a także MGN i czasopismo Cuda i łaski Boże.
  11. Modlitwa wzmacnia nas i raduje serca. Dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję p. Persińskiej za ofiarę na kościół oraz p. Bartlewskim za ufundowanie żarówek do środkowego żyrandola w naszej pięknej farze. Niech ta końcówka ostatków napełni nas radością, od środy wejdźmy w piękny okres W. Postu. Niech ten czas będzie radosny i owocny. Niech miłosierny Bóg nam błogosławi.

Ksiądz Proboszcz