Ogłoszenia duszpasterskie. 8. Niedziela wielkanocna. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.24)

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prowadzi On dzieło uświęcenia i działa w sercach wiernych. Zapraszajmy Go do naszego serca, rodzin, wspólnot i Ojczyzny, ażeby każdy został odrodzony w Nim.
  2. Trwa nabożeństwo majowe w farze po Mszy św. o g. 18.00. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy w kościele i w rodzinach.
  3. Doroczny odpust parafialny w kościele Ducha Świętego odbędzie się jutro, 20 maja. Msze św. w kościele Ducha Św. o g. 7.00, 9.00, 10.30. Na Mszę św. o g. 18.00 przejdziemy od kościoła Ducha Św. do fary: wyjście ok. g. 17.45. Prosimy, ażeby ministranci, dzieci komunijne i pozostali parafianie zgromadzili się ok. 17.35, ażebyśmy mogli uformować orszak i ze śpiewem przejść. Zapraszamy parafian, gości, sympatyków parafii do wspólnego świętowania.
  4. II Komunia św. będzie w najbliższą sobotę o g. 11.00 w farze.
  5. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. To kolejna akcja Caritasu, instytucji pomagającej ubogim dzieciom, rodzinom i potrzebującym.
  6. Wczoraj odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość I Komunii św. Dziękujemy za przygotowanie ks. Jarosławowi, katechetce p. Marzenie, p. Katarzynie Kuczborskiej, p. Dariuszowi Kaźmierczakowi. Za sakrament spowiedzi księżom. Za oprawę muzyczną p. organiście Kazimierzowi. Za dar ołtarza, którym jest zestaw nagłośnienia dla naszej scholi dziecięcej, wszystkim rodzicom dzieci komunijnych. Za sprzątanie i przygotowanie naszej fary niech przyjmą podziękowanie: Danuta Klimowska, Grzegorz Dybowski, Justyna Grzywińska, Marta Madejska, Bogdan Ciemiecki, Iza Niklas, Karolina Kalinowska, Joanna Gąsiorowska, Martyna Witkowska, Anna Tomaszewska, Barbara Tomaszewska, Robert Okonkowski, Anna Bednarska, Magdalena Pilewska, Marlena Lewandowska, Agata Budzińska, Anna Rudowska, Karolina Michewicz, Anna Tokarska, Sławomir Pilewski, Zofia Hołubicka, Justyna Olaszewska, Teresa Bogucka, Marek Bogucki, kościelny Piotr Błażejewski. Za przystrojenie kwiatami p. Rafał Pomianowski, p. Agata Błażejewska. Dziękujemy p. Józefowi Długokęckiemu za ufundowanie mikrofonu dla scholi.
  7. Zachęcamy do nabywania GN.
  8. Dziękujemy za Wasze ofiary dzisiejsze i te składane indywidualnie. Jezus posłał Ducha Świętego, który jest pełen mocy, miłości, sprawiedliwości, ażeby napełnić swoją potęgą nasze serca. Napełnieni Jego mocą i nadzieją idźmy do naszych obowiązków i w codzienność z ufnością w Jego pomoc.

Ksiądz Proboszcz