Ogłoszenia duszpasterskie. 8. Niedziela zwykła (26.05.24)

  1. W czerwcu rozpoczynamy piękne nabożeństwo NSPJ, tzw. czerwcowe. Będziemy się modlić po Mszy św. wieczorowej Litanią Serca Jezusowego.
  2. W najbliższy czwartek 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane też Bożym Ciałem. U nas Msze św. w następującym porządku: g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczysta suma w klasztorze o g. 11.00, a następnie procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie drugiego ołtarza przy domu parafialnym i trzeciego ołtarza przy kościele farnym. Tradycyjnie ołtarz przy kościele farnym ubiera Solidarność, zaś przy domu parafialnym – grupy parafialne. Procesja prywatnie wyruszy z fary ok. g. 10.30. Weźmie w niej udział cała asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci komunijne i pozostali wierni. Zapraszamy także strażaków z Bledzewa i Piastowa. Przez cały tydzień obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, która zakończy się procesją eucharystyczną w czwartek po Bożym Ciele.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  4. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. To kolejna akcja Caritasu, instytucji pomagającej ubogim dzieciom, rodzinom i potrzebującym.
  5. W ostatni poniedziałek przeżywaliśmy odpust parafialny w kościele Ducha Świętego. Dziękuję wszystkim, którzy brali w nim udział. Ks. Michałowi Fodubińskiemu, kaznodziei, ks. wikariuszom, p. organiście, kościelnemu, dzieciom komunijnym, które przybyły w dużej liczbie i ich rodzicom. Policji za zabezpieczenie trasy.
  6. Wczoraj odbyła się piękna uroczystość Odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunia św. Dziękujemy za całoroczne przygotowanie i próby w ostatnim czasie ks. Jarosławowi, katechetce p. Aldonie Tłusty, p. Katarzynie Kuczborskiej, p. Dariuszowi Kaźmierczakowi. Za sakrament spowiedzi księżom. Za oprawę muzyczną p. organiście Kazimierzowi. Za dar ołtarza, którym jest zestaw nagłośnienia dla naszej scholi dziecięcej, wszystkim rodzicom dzieci komunijnych. Za sprzątanie i przygotowanie naszej fary niech przyjmą podziękowanie: Anna Rudyk, Agnieszka Babecka, Joanna Frej, Aleksandra Cendrowska, Aneta Komorowska, Anna Ratka, Wiktoria Adamkowska, Iwona Potępska, kościelny p. Piotr Błażejewski. Przystrojenie kwiatami: p. Rafał Pomianowski i Agata Błażejewska.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. W naszej kasecie prasowej znajdują się czasopisma dla dzieci Świat misyjny a w nim piękne opowiadanie o Juanie Diego, któremu objawiła się Matka Boża i pozostawiła cudowny wizerunek w Guadalupe. Z naszej parafii grupa pielgrzymowała do Meksyku do tego obrazu. Dla dorosłych Misje dzisiaj a w nim bolesny i wzruszający artykuł o albinos czyli dzieciach, które urodziły się w Afryce jako białoskóre. To jest wstydem dla rodziny. Takie dzieci są odrzucane. Opiekują się nimi siostry i księża. A także piękny artykuł o o. Żelazko, który pracował w Indiach wśród trędowatych. Na pytanie, co daje mu siłę do tak ciężkiej pracy odpowiadał: „W obozach koncentracyjnych Dachau i Gusen Pan Bóg aż trzy razy podarował mi życie. Postanowiłem spłacić swój dług miłością do tych ostatnich, i do Kościoła”. Jest także KNC a w nim chwytający za serce artykuł o wcześniaku, który ważył zaledwie 900 g i walczył o życie w inkubatorze. Lekarze radzili zabicie dziecka. Tata i mama zdecydowali się go przyjąć. Dziś jest księdzem od 14 lat i daje świadectwo, to ks. Michał Glin. I wywiad z biskupem polskim, który pisze kryminały. Wreszcie L’Osservatore Romano a w nim nauczanie papież Franciszka, m.in. na temat sztucznej inteligencji oraz o łakomstwie. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  8. Przypominamy, że ogrzewamy naszą piękną farę w okresie zimowym i mamy dobre warunki do modlitwy. Otrzymaliśmy fakturę za okres od stycznia do kwietnia do zapłaty w wysokości prawie 23 tys. zł. To nie jest cały okres grzewczy. Poza tym ogrzewamy kościół Ducha Św., a także ogrzewamy dom parafialny i plebanię gazem. To kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych.
  9. Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Dziękujemy wszystkim mamom za Waszą wielką i cierpliwą miłość. Bez Wan nie moglibyśmy żyć i dobrze się rozwijać. Wasz uśmiech, ciepło Waszych miłosnych ramion, czułe spojrzenia i słowa nadziei dają nam moc do dalszego życia. Życzymy Wam dużo sił, cierpliwości i wytrwałości. Przepraszamy, że nie zawsze słuchamy Was i nie zawsze odpowiadamy miłością. Chcemy powiedzieć, że jesteście dla nas skarbem i zawsze chcemy mieć Was obok siebie.

Ksiądz Proboszcz