Ogłoszenia duszpasterskie. 10. Niedziela zwykła (09.06.24)

 

  1. Trwa nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. wieczorowej modlimy się Litanią do NSPJ.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej będzie ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia Sierpc uwielbia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej spontanicznej modlitwy oraz głębokiego doświadczenia miłości Bożej.
  3. Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dzieci w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 11.00. Będziemy dziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i jego owoce.
  4. Wczoraj bp Szymon Stułkowski uroczyście poświęcił kaplicę wieczystej adoracji w parafii klasztornej. Można każdego dnia pomodlić się w tym pięknym miejscu i prosić o łaski.
  5. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. To kolejna akcja Caritasu, instytucji pomagającej ubogim dzieciom, rodzinom i potrzebującym.
  6. 5 czerwca, tj. w środę odbyło się spotkanie integracyjne Parafialnego Zespołu Caritas i Koła Caritas z ZS nr 2 (Ekonomika) zorganizowane przez koordynatorkę Zespołu p. Hannę Wiktor. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania: ks. dr. hab. Sławomirowi Zalewskiemu, dyr. Skansenu p. Janowi Rzeszotarskiemu, ks. Jarosławowi Jakubowskiemu, p. Sławomirowi Zasadowskiemu, p. Dariuszowi Kaźmierczakowi, p. Bernardowi Boros, p. Nadratowskim za wędliny. Obecny na spotkaniu był dyr. Diecezjalnego Caritas ks. dr Radosław Zawadzki.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego interesującego nru GN.
  8. Dziękuję za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie, dziś szczególnie p. Jadwidze. Ofiary z przyszłej niedzieli przekazujemy na potrzeby diecezjalne.
  9. W tych dniach przeżywa swoją 10. rocznicę święceń kapłańskich ks. Krystian. Życzymy wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej oraz radości z pełnionej misji. Niech Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan umacnia Księdza w wierności i wytrwałości w sprawowaniu sakramentów i posłudze głoszenia kazań.
  10. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W OBCHODACH 25. ROCZNICY BEATYFIKACJI PŁOCKICH BISKUPÓW MĘCZENNIKÓW

 

Drodzy Diecezjanie!

 

W czasie Mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie 13 czerwca 1999 r. papież Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy grupę 108 męczenników II wojny światowej. Było to ważne wydarzenie, związane z opisywaniem pamięci o wojnie oraz o życiu tych, którzy „towarzyszą Barankowi, dokądkolwiek idzie” (Ap 14,4). W gronie nowych błogosławionych znalazło się dwóch pasterzy naszej diecezji: arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i biskup Leon Wetmański, zabici przez Niemców w obozie w Działdowie w 1941 r. Ponadto w tej grupie błogosławionych było także troje innych, związanych z diecezją płocką: ks. Roman Archutowski, kapłan archidiecezji warszawskiej ochrzczony w parafii Zegrze, s. Maria Teresa od Dzieciątka Jezus, kapucynka z klasztoru w Przasnyszu, a także brat franciszkanin Tymoteusz Stanisław Trojanowski, ochrzczony w Poniatowie.

W 25. rocznicę beatyfikacji naszych braci i sióstr, którzy oddali życie za wiarę i Kościół katolicki w czasie wojny, chcemy podziękować Bogu za dzieło ich życia i krzewienia dziedzictwa chrześcijańskiego na Mazowszu. Zapraszam Was, Kochani Diecezjanie, do udziału we Mszy św. dziękczynnej dnia 15 czerwca br., w sobotę, o godz. 12.00, w Bazylice Katedralnej w Płocku. Mam nadzieję, że wspólnota modlitwy osób duchownych, konsekrowanych i świeckich będzie dla nas okazją do zamyślenia nad świętością, która jest „najpiękniejszym obliczem Kościoła” (Franciszek, Gaudete et exsultate, 9).

Z serca wszystkim błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

 

Płock, dnia 7 czerwca 2024 r.

 

 

 Ksiądz Proboszcz