1. Trwa piękne nabożeństwo ku czci NSPJ w miesiącu czerwcu. W ostatni piątek biskupi ponowili Akt zawierzenia Polski Sercu Jezusowemu. Składajmy w miłosiernym Sercu Jezusa nasze troski, kłopoty, zmagania, a także dziękujmy za udzielone nam i naszym najbliższym łaski. W farze nabożeństwo jest odprawiane po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00. Zapraszamy.
  2. W najbliższą sobotę o g. 11.00 sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Jego Ekscelencja, ks. bp Mirosław Milewski. Nasza młodzież przygotowywała się do tego ważnego wydarzenia przez cały rok. W środę, czwartek oraz piątek młodzież jest zobowiązana do uczestnictwa we Mszy św., podczas której będzie skierowane do nich słowo ks. Adama. W najbliższy piątek będzie spowiedź bierzmowanych, rodziców i bliskich od g. 16.30. Módlmy się za tych młodych ludzi, ażeby przyjęli Ducha Świętego do swoich serc i rozpaleni Jego ogniem odważnie świadczyli o wierze w Jezusa Chrystusa.
  3. W sobotę odbędzie się poświęcenie figur naszej Farnej Golgoty: Maryi, Matki Jezusa i Marii Magdaleny. Poświęcenia dokona Jego Ekscelencja, ks. bp. Mirosław Milewski po Mszy św. o g. 11.00. Figury zostały wyrzeźbione przez naszego artystę rzeźbiarza p. Edmunda Szpanowskiego. Postument z dębiny przygotowała i przekazała parafii firma Malinowscy. Dziękuję bardzo artyście p. Edmundowi i firmie Malinowscy.
  4. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci będzie miało miejsce w farze na Mszy św. o g. 11.00. Podziękujmy Bogu za cały rok pracy i nauki.
  5. Zniesienie dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej nastąpi od 20 czerwca. Oznacza to, że mamy obowiązek wzięcia udziału w niedzielnej Mszy św. pod sankcją grzechu.
  6. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary, które przeznaczone będą na konieczną wymianę pieca na gazowy, grzejników oraz orurowania w naszym domu parafialnym, tzw. starej plebanii (koszt ok. 50 tys. zł).
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, dwóch pięknych krajów w Azji od 6 do 16 października. Lecimy ze sprawdzonym biurem podróży AnDa, p. Radosławem Bajonem. Zwiedzimy klasztory i kościoły oraz miejsca wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Będziemy mogli podziwiać piękno jezior i gór oraz odpocząć nad Morzem Czarnym. Koszt pielgrzymki wynosi 2.150 zł i 640 Euro. Można się zapisywać na listę. Liczba miejsc ograniczona.
  8. Zachęcam do nabywania nowego interesującego nr GN i MGN.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz ofiary indywidualne m.in. p. Chojnackim z Piastowego Starego oraz przelewanym na konto parafialne. Niech Jezus, nasz najbliższy przyjaciel i brat, napełnia nasze serca pokojem, radością i ufnością. Nieśmy pokój do serc niespokojnych, światło dla udręczonych ciemnościami, nadzieję dla przygniecionych ciężarami i próbami życia. Bądźmy dla siebie mili, życzliwi, współczujący i radośni. Niech nam Bóg błogosławi!

Ksiądz Proboszcz