1. W najbliższy czwartek 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane też Bożym Ciałem. U nas Msze św. w następującym porządku: g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczysta suma w klasztorze o g. 11.00, a następnie procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie drugiego ołtarza przy domu parafialnym i trzeciego ołtarza przy kościele farnym. Tradycyjnie ołtarz przy kościele farnym ubiera Solidarność, zaś przy domu parafialnym – grupy parafialne. Nasza procesja wyruszy z fary o g. 10.30. Weźmie w niej udział cała asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci komunijne i pozostali wierni. Zapraszamy także strażaków z Bledzewa i Piastowa. Przez cały tydzień obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, która zakończy się procesją eucharystyczną w czwartek po Bożym Ciele.
  2. Adoracja NS w naszej parafii będzie 16 czerwca w Boże Ciało od g. 14.00 do g. 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie wieczór uwielbienia z naszym zespołem FanFary. Nie będzie takiego wieczoru w najbliższą niedzielę.
  3. Organizujemy interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie – miejsce pielgrzymkowe, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii. Można zapisać się w zakrystii.
  4. Przypominamy o akcji Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakupienie tornistrów i ich wyposażenie dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. Prosimy o przyniesienie tornistrów do 15 lipca do biura Caritasu parafialnego lub zostawienie w zakrystii z karteczką w środku z danymi ofiarodawcy.
  5. Wydział duszpasterski diecezji płockiej organizuje w dniach 5-6 października br. kurs dla fotografów i kamerzystów, który jest niezbędny do pełnienia funkcji fotografa/kamerzysty w kościele. Osoby zainteresowane prosimy kontaktować się z Koordynatorem naszych mediów parafialnych pod adresem: redakcja@fara-sierpc.pl
  6. Biskup Piotr Libera złożył rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego. Jest biskupem seniorem. Otoczmy go modlitwą.
  7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu poszukuje chętnych do stworzenia rodziny zastępczej dla dzieci, które nie mogę przebywać w domu rodziców biologicznych np. z racji na przemocy.
  8. W sobotę odbyła się piękna uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w dwóch grupach. Dziękujemy szczególnie ks. Tomaszowi, na którym spoczywał główny ciężar przygotowania oraz ks. Jarosławowi, ks. Adamowi, katechetkom: s. Konstancji, p. Zofii Hołubickiej, Aldonie Tłusty, Marzenie Ręplewicz, p. organiście Kazimierzowi, p. kościelnemu Piotrowi, p. Rafałowi za dekorację kwiatową i Justynie Olaszewskiej za pracę medialną.
  9. Dziękujemy firmie Staropolska strzecha państwa Nadratowskich za finansowe wsparcie dzieci.
  10. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  11. Prorektor WSD podziękował naszej parafii za ofiary w wysokości 4375 zł, które zebraliśmy w ostatnią niedzielę. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, indywidualne i przelewane na konto. Bóg w Trójcy Osób przychodzi do nas ze swą mocą i siłą, ażeby napełniać nas radością, pokojem i miłością. Niech ta niedziela i cały tydzień upływa w atmosferze miłości, życzliwości i wzajemnego zrozumienia.

Ksiądz Proboszcz