1. Dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarza i wystroju na Boże Ciało. Tylko fara miała takie piękne kobierce kwiatowe. Dziękujemy ks. Adamowi, grupie Odnowy w Duchu Świętym i paniom dekorującym. Za drzewka: ich przywiezienie oraz osadzenie dziękujemy p. Zbigniewowi Jurkowi i Włodzimierzowi Rycharskiemu. Za pomoc i potem sprzątnięcie naszemu p. kościelnemu Piotrowi Błażejewskiemu. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przynieśli dużo płatków kwiatowych i zieleni. Dziękujemy za piękną adorację przygotowaną przez nasz zespół Fan-Fary pod przewodnictwem ks. Adama. Dziękujemy p. Darkowi Kaźmierczakowi za skoordynowanie grup do adoracji w dniu Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim grupom za adorację.
  2. W najbliższy czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie procesja po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy asystę i osoby zaangażowane.
  3. W piątek jest piękna uroczystość NSPJ. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Biskup Płocki Piotr Libera wystosował zaproszenia do wszystkich diecezjan: „W roku w 100. rocznicy urodzin i 100. rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu świętego przez św. Jana Pawła II, pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za jego życie i pontyfikat. Wyrazem naszej stałej pamięci i wdzięczności niech będzie udział w Eucharystii w katedrze płockiej, w niedzielę 21 czerwca 2020 roku, o godzinie. 11.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz, a także świadek życia św. Papieża Polaka. Następnie przejdziemy pod dom biskupi, gdzie odbędzie się pobłogosławienie mozaiki z wizerunkiem Ojca świętego, upamiętniającej jego pielgrzymkę do Płocka i Diecezji Płockiej, w dniach 7 i 8 czerwca 1991 roku”. Jeśli pozwalają nam warunki i czas, weźmy udział w tej pięknej uroczystości.
  5. W naszej parafii I Komunia Święta będzie dnia 27 września 2020 o godzinie 9:30. Jeśli ktoś z rodziców chciałby, aby jego dziecko przyjęło ją wcześniej prosimy składać do ks. proboszcza lub ks. Mateusza do dnia 20 czerwca.
  6. Ks. Marcin Sadowski, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego skierował zaproszenie: „Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej „Musicum” w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy serdecznie młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się 20 czerwca br. o godz. 10.30 oraz 19 września br. o godz. 10.30 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl ”. Zachęcamy do uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
  7. Jest nowy, interesujący numer GN.
  8. Modlitwa, a szczególnie Eucharystia buduje wspólnotę. Cieszymy się, że ją tworzymy. Dziękujemy za złożone ofiary. Niech nasze serca napełnią się radością i życzliwością. Promieniujmy uśmiechem, dobrocią, życzliwym, które pochodzą z serca pełnego wiary i miłości w Boga. Dobrej niedzieli i całego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz