1. Wczoraj nasza młodzież otrzymała sakrament bierzmowania, którego udzielił ks. bp Mirosław Milewski. Dziękuję za całoroczne przygotowanie bierzmowanych ks. Adamowi i s. Darii. W ostatnich trzech dniach przed bierzmowaniem przeżywali w farze swoiste rekolekcje, które prowadził ks. Adam. Sama uroczystość przebiegła bardzo ładnie i w modlitewnej atmosferze. Dziękujemy ministrantom, którzy służyli przy ołtarzu i zespołowi FanFary, który przez piękny śpiew pomógł przeżyć tę uroczystość, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, organiście p. Kazimierzowi i kościelnemu p. Piotrowi, gospodyniom p. Stanisławie i Grażynie za dobrą kuchnię i p. Iwonie za smaczne ciasto.
  2. Dziękujemy ks. Adamowi za zorganizowanie spotkania integracyjnego dla zespołu i ministrantów.
  3. Wczoraj także poświęciliśmy figury naszej Farnej Golgoty: Maryi, Matki Jezusa i Marii Magdaleny. Stanowią one całość wraz z ukrzyżowanym Jezusem. Dziękuję za te piękne rzeźby p. Edmundowi Szpanowskiemu, sierpeckiemu artyście rzeźbiarzowi oraz firmie Malinowscy za wykonanie dębowej podstawy.
  4. Zbliża się koniec roku szkolnego. Chcemy podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy trudzili się w przekazywaniu wiedzy, wychowywaniu oraz tworzeniu dobrych warunków w szkole za ich pracę i wysiłek. Dziękujemy dzieciom i młodzieży, że wkładali wysiłek w kształtowanie swego umysłu i charakteru. Życzymy radości i satysfakcji oraz dobrego, rodzinnego odpoczynku. Nie zapominajcie o Jezusie, który Was kocha i chce być z Wami również na wakacjach.
  5. Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II zaprasza w niedzielę 27 czerwca na godzinę 12.30 na uroczystość poświęcenia sztandaru upamiętniającego Osobę Świętego Jana Pawła II i istniejącej od roku w naszej parafii chorągwi Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Sztandar Rycerski został ufundowany w znacznej części przez ofiary składane na ten cel przez naszych lokalnych przedsiębiorców i społeczników. Rycerze pragną w ten sposób podziękować Panu Bogu za rok działalności chorągwi w naszej parafii, jak i zaznaczyć ciągłą gotowość do pracy na rzecz Kościoła, Duchowieństwa i Ojczyzny.
  6. Egzaminy wstępne do WSD w Płocku odbędą się 1lipca o g. 10.00. Zapraszamy wszystkich powołanych i odważnych mężczyzn do podjęcia pięknej służby kapłańskiej dla Boga i ludzi.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, dwóch pięknych krajów w Azji od 6 do 16 października. Lecimy ze sprawdzonym biurem podróży AnDa, p. Radosławem Bajonem. Zwiedzimy klasztory i kościoły oraz miejsca wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Będziemy mogli podziwiać piękno jezior i gór oraz odpocząć nad Morzem Czarnym. Koszt pielgrzymki wynosi 2.150 zł i 640 Euro. Można się zapisywać na listę. Plan jest w gablocie.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN oraz interesujących czasopism w naszej skrzynce przy bocznym ołtarzu.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary przeznaczone na remont instalacji grzewczej naszego domu parafialnego oraz ofiary indywidualne: wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, p. Marzannie i Krzysztofowi Jabłońskim, p. Teresie Jadachowskiej.
  10. 23 czerwca przeżywać będziemy Dzień Ojca. Piękne święto, w czasie którego dziękujemy naszym kochanym tatusiom za ich obecność i pracę oraz troskę i dawanie poczucia bezpieczeństwa rodzinie. Bez nich życie rodzinne byłoby uboższe w uczucia, wsparcie i miłość. Może nieraz nie umieją mówić o miłości, ale naprawdę kochają, może nieraz nie umieją przytulić, ale wszystko oddaliby dla swojej rodziny. Życzymy radości z dzieci i dużo miłości w małżeństwie. I mówcie więcej o miłości.

Ksiądz Proboszcz