1. Trwa piękne nabożeństwo czerwcowe do NSPJ w farze po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00. Zachęcamy do modlitwy także w domach.
  2. W ostatni czwartek przeżyliśmy piękną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwane Bożym Ciałem. W tej uroczystości uczestniczyło dużo wiernych, którym dziękuję za obecność. W sposób szczególny dziękujemy: ks. Jarosławowi za przygotowanie ołtarza wraz z członkami grupy Odnowy w Duchu Św. i Akcji Katolickiej, Sierpeckiemu Kołu NSZZ Solidarność z p. Józefem Mrozem za przygotowanie trzeciego ołtarza, ks. Adamowi za opiekę nad asystą i prowadzeniu procesji, ks. Tomaszowi za pomoc liturgiczną, ministrantom, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, p. Nagiewicz (za dostarczenie gałązek brzozowych), niosącym feretrony, tuby i chorągwie, druhom i druhnom OSP z Bledzewa i Piastowa, p. Justynie Olaszewskiej za dokumentację zdjęciową na parafialnego Facebook’a. Szczególnie dziękuję p. Darkowi Kaźmierczakowi, który dużo czasu i siły poświęcił na koordynowanie tej uroczystości. Gdy chodzi o nasze ołtarze były one naprawdę piękne. Przy ołtarzu parafialnym przy kościele Ducha Św. był piękny dywan kwiatowy (z symbolami eucharystycznymi), który wymagał zbierania wielu płatków kwiatowych, a na ołtarzu znalazł piękny wieniec kwiatowy okalający monstrancję z Panem Jezusem. To wymagało ogromnie dużo pracy i czasu. Dziękujemy za pomoc w dekoracji kwiatowej kwiaciarni Zielony zakątek.
  3. Dziękujemy ks. Adamowi i naszemu zespołowi FanFary, który się powiększa, za piękny wieczór uwielbienia w ostatni czwartek na uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim adorującym w tym dniu Pana Jezusa w Eucharystii, szczególnie członkom grupy Odnowy w Duchu Św., którzy tego dnia podjęli dyżur.
  4. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość NSPJ. Z racji na rangę uroczystości nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, czyli możemy je jeść.
  5. 10 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 31-lecie powstania rozgłośni. Koszt 70 zł. Kontakt: p. Tadeusz: 600 817 478; p. Hanna: 507 989 668. Wyjazd o g. 6.00 z parkingu farnego.
  6. Organizujemy interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie – miejsce pielgrzymkowe, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii. Można zapisać się w zakrystii.
  7. Dzieci, które zapisały się do scholii po I Komunii św., zapraszamy na spotkanie w czwartek 23 czerwca o g. 18.00 przy domu parafialnym.
  8. Jest nowy interesujący nr GN.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz ofiary składane indywidualnie oraz anonimowo. Jezus pragnie błogosławić nam i naszym rodzinom. Niech miłość i pokój płynące z Jego Serca napełniają nasze serca radością i dobrocią, abyśmy dzielili się naszymi sercami z rodziną, najbliższymi i spotkanymi ludźmi.

Ksiądz Proboszcz