Ogłoszenia parafialna. 12. Niedziela zwykła (23.06.24)

 

  1. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim dzieciom, nauczycielom i pracownikom oświaty dobrego i bezpiecznego wypoczynku po całorocznym trudzie wychowawczym i pracy edukacyjnej. Nie zapominajmy o Bogu, który pragnie być z nami w czasie wypoczynku i nas strzec. Pamiętajmy o niedzielnym spotkaniu z Jezusem na Eucharystii, ponieważ On czeka na nas.
  2. W wakacje tradycyjnie nie będzie Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. Msze św. będą w farze o g. 9.00 i 18.00.
  3. 29 czerwca jest Uroczystość św. Piotra i Pawła, wielkich apostołów. W tym dniu wspierać będziemy urząd papieski swoimi ofiarami.
  4. Zachęcam do nabywania nowego nru GN. W naszej kasecie prasowej znajdują się dwa numery KNC. Niebieski, a w nim piękny artykuł o Dariuszu Stemplewskim, który mógłby być reprezentacyjnym piłkarzem polskiej piłki nożnej. Niestety, alkohol i nieczystość niszczyły jego życie. Uratowały go 2 kobiety: żona Gabrysia i mama… Jezusa, czyli Maryja. Dzięki modlitwie nie pije już 10 lat. Daje świadectwo po szkołach. Jest też coś z piłkarskich mistrzostw drużyn kapłańskich. I numer żółty, a w nim wywiad z raperem i filmowcem Pawłem Underem Przewoźnym, który, jak mówi, „jara się byciem tatą”. „Tacierzyństwo – mówi – przyszło do mnie w naturalny sposób. A że zostałem tatą jako dość młody gość, to wciąż jaram się moją przygodą ze swoim dziećmi i cieszę się, że nie jestem dla nich zamulonym tatą”. Często modlą wspólnie własnymi słowami. W tym numerze znajdziemy także terminarz Euro2024. Można wziąć je za dobrowolną ofiarą.
  5. Na stoliku przy wyjściu są ulotki, które podają, jak można głosować na dobry projekt nr 42 dla młodzieży katolickiej z obywatelskiego budżetu Mazowsza.
  6. Powstaje w Sierpcu Dzienny Dom Pobytu dla osób, które ukończyły 55 lat i potrzebują opieki. Są zagwarantowane posiłki i specjalistyczna opieka. Odpłatność za miesiąc 600 zł. Kto chciałby zapoznać się ze szczegółami, może wziąć kartkę informacyjną przy wyjściu z fary. Nie jest to projekt kościelny lecz stowarzyszenia świeckiego.
  7. Dziękuję za dzisiejsze ofiary. Jezus przychodzi do nas ze swoją mocą, radością i miłością. Zabierzmy Go do naszych serc, w miejsca pracy i wypoczynku, a nade wszystko do naszych rodzin i promieniujmy tymi wartościami.
  8. Jutro obchodzą swój dzień patronalny Biskup Płocki Szymon Stułkowski i Biskup Senior Piotr Libera. Życzymy dużo światła Bożego w tej niezwykle wymagającej a zarazem pięknej posłudze oraz mocy Ducha Świętego w owocnym wypełnianiu zadań biskupich. Niech Bóg obdarza potrzebnymi łaskami. Pamiętajmy o naszych Biskupach w modlitwie.
  9. Dzisiaj jest Dzień Ojca. Składamy zatem najlepsze życzenia naszym tatusiom: wytrwałości w wychowywaniu dzieci, poczucia ważności Waszej misji rodzicielskiej, zdrowia, pokoju serca. Bądźcie pewni, że jesteście niezbędni Waszym dzieciom. Przytulajcie je, mówcie im, że są ważne i że jesteście z nich dumni zgodnie z prawdą. Proście Jezusa, aby nieustannie uczył Was mądrej miłości i odpowiedzialnego bycia tatą.

Ksiądz Proboszcz