1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i pracowników szkół. Życzymy wszystkim radosnego, miłego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajcie o Bogu, który Was kocha i zabierajcie Go w każde miejsce, ażeby obdarzał Was błogosławieństwem.
  2. W związku z urlopami w naszej parafii będą w powszednie dni Msze św. o g. 9.00 i 18.00 w farze. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. W niedzielę nie ma Mszy św. o g. 16.00.
  3. W tym tygodniu przypada: – 1-szy piątek: spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS od g. 17.30; – 1-sza sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30 i różaniec po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00.
  4. Przypominamy o akcji Tornister pełen uśmiechu, polegającej na zakupieniu i wypełnieniu tornistra dla dzieci ubogich. Akcja trwa do 15 lipca.
  5. Organizujemy interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie – miejsce pielgrzymkowe, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii. Można zapisać się w zakrystii.
  6. W przyszła niedzielę zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  7. Jutro w Płocku o g. 11.00 w katedrze rozpocznie się uroczystość podziękowania ks. bp. Piotrowi Liberze za posługę pasterską w diecezji płockiej wraz z dniem patronalnym.
  8. Dariusz Kaźmierczak Rycerz Zakonu Jana Pawła II został kanclerzem komandorii płockiej. Gratulujemy.
  9. W USA Sąd Najwyższy uznał, że konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji i to poszczególne stany mają prawo decydować. Zniesiono zatem ustawową obowiązywalność aborcji w USA. Już „oświeceni” przywódcy twierdzą, że brak morderstwa na niewinnych istotach ludzkich jest krokiem wstecz i smutnym dniem. Zło i perwersja moralna nie ma granic bez Boga u tych i innych ludzi.
  10. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te przekazywanie indywidualnie. Niech Jezus błogosławi nam, naszym rodzinom, bliskim i spotkanym ludziom. Oby miłość, pokój, radość i życzliwość wypełniały nasze serca i przejawiały się w codziennym życiu.

Ksiądz Proboszcz