1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i nauczycieli. Życzymy naszym dzieciom i młodzieży dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za trud kształtowania umysłu i serca młodego pokolenia. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od Boga. Pozostawajmy z Nim w kontakcie, ponieważ On nas kocha.
 2. Z racji na okres wakacyjny zmienia się porządek Mszy św. Dzisiaj nie ma Mszy św. o g. 16.00 z racji na wakacje. I tak w niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. o g. 16.00, inne pozostają bez zmian, a więc g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dni powszednie są Msze św. tylko w farze o g. 9.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. w kościele Ducha Św.
 3. Jutro jest dzień patronalny ks. bpa Piotra Libery, ordynariusza naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy o g. 11.00 piękną uroczystość I Komunii św. Zapraszamy osoby, które przychodziły na tę Mszę św. do wybrania innej godziny. W ten sposób umożliwimy dzieciom lepsze przeżycie spotkania z Jezusem Eucharystycznym.
 5. Koordynator Redakcji Mediów Parafialnych Dawid Jankowski dziękuje wszystkim, którzy angażowali się w tworzenie naszej internetowej strony parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają naszą stronę. O aktywności Redakcji świadczy fakt, że prawie każdego dnia były umieszczane artykuły, a było ich w sumie 327. Wyświetleń naszej strony w ostatnim roku było ok. 100 tys., z czego 64% to wyświetlenia na smartfonie. Nasza strona jest jedną z najlepszych w diecezji. Dziękujemy całej Redakcji.
 6. W miesiącu lipcu na urlop udają ks. proboszcz i ks. Tomasz, w miesiącu sierpniu ks. Mateusz i ks. Adam. Wszystkim udającym się na urlop życzymy radosnego i rodzinnego wypoczynku, złapania oddechu i promieni słonecznych. Spójrzmy na przyrodę jako piękne dzieło Boże i dziękujmy Mu za wspaniałość natury i bogactwo roślin i zwierząt. Zatroszczmy się także o bezpieczeństwo swoje, rodziny oraz innych ludzi.
 7. Jutro swoje imieniny przeżywa nasz kościelny p. Piotr Błażejewski. Dziękując mu za obsługę i przygotowywanie kościoła do Mszy św., życzymy dużo radości i pokoju w sercu oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech wielki patron św. Piotr, książę apostołów, wyprasza dla Piotra potrzebne łaski oraz otacza swoją opieką i wskazuje właściwą drogę życia. I niech pomoże znaleźć dobrą żonę.
 8. Kontynuujemy duchową akcję modlitewną Zdobywamy Jeruzalem. Modlimy się dziesiątkiem różańca każdego dnia w intencji ochrony przed pandemią koronawirusa naszych rodzin, parafii, Polski i świata.
 9. Na południu są podtopienia i zniszczenia spowodowane przez burze i opady. Caritas diecezji tarnowskiej i przemyskiej pomaga rodzinom przez ofiarowanie osuszaczy do pomieszczeń oraz wsparcie w wysokości 3.000 zł. Ta katolicka organizacja charytatywna pomaga każdego dnia w ciągu całego roku.
 10. Dziś jest niedziela wyborcza. Wybierzmy kandydata, który kieruje się a nie tylko deklaruje w swoim życiu wartościami chrześcijańskimi, na których Polska buduje swój dobrobyt materialny i moc duchową.
 11. Zachęcam do nabywania GN. Jest jeszcze książka ks. Proboszcza dotycząca Szatana: kim jest? Skąd pochodzi? Dlaczego opowiedział się przeciw Bogu?
 12. Cieszymy się ze wspólnej modlitwy. Dziękujemy za złożone ofiary. Jak już ogłaszaliśmy, ks. Biskup przenosi ks. Mateusza do parafii św. Krzyża w Płocku. Dziękujemy mu za pracę duszpasterską: wygłoszone homilie, spowiedzi, katechizację, pracę z grupami: z ministrantami, scholą parafialną, założenie grupy Oazy Dzieci Bożych i inne posługi. Życzymy, ażeby na nowej placówce realizował owocnie swoje powołanie i cieszył się błogosławieństwem Bożym. Niech Bóg obdarza ks. Mateusza potrzebnymi łaskami!

Ksiądz Proboszcz