1. 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który oddał życie w obozie koncentracyjnym Oświęcim za współwięźnia. Był szaleńcem Niepokalanej Maryi. Założył znany klasztor w Niepokalanowie.
  2. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w farze są w następującym porządku: 8.00, 9.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Tego dnia jest w klasztorze odpust.
  3. 15 sierpnia obchodzimy 100 rocznicę Bitwy warszawskiej, określanej mianem Cudu nad Wisłą. Armia polska pokonała liczniejszą armię bolszewicką, która chciała narzucić Polsce, a następnie całemu Zachodowi bezbożny, nieludzki i zbrodniczy system komunistyczny.
  4. Trwa sztafetowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wczoraj wędrowali nasi pielgrzymi. W farze są Apele jasnogórskie o g. 20.30. Zapraszamy.
  5. Przekazaliśmy zbiórkę ofiar w wysokości 1456 zł na MIVA Polska, czyli pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Zebraliśmy także ofiary w wysokości 770 zł na budujące się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Dziękuję za ofiary.
  6. Caritas Polska pomaga ofiarom wybuchu w Bejrucie.
  7. Zachęcam do nabywania nowego nru GN.
  8. Cieszę z waszej obecności, ponieważ budujemy przez liturgię wspólnotę parafialną i rodzinną oraz dziękuję za ofiary. Dziś przeznaczone na Kurię diecezjalną. Niech Pan Jezus zapali w naszych sercach radość i miłość, aby one owocowały dzisiaj i najbliższym tygodniu. Miłym gościom i naszym parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ksiądz Proboszcz