1. Z naszej parafii oraz z miasta Sierpc, gminy Sierpc i parafii Rościszewo wyjechało 45. dzieci na kolonie do Popowa od 5 do 14 sierpnia. Dziękuję wychowawcom za opiekę, a za organizację p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za naszą parafialną Caritas. Nasza parafia musiała znaleźć wychowawców dla opieki nad dziećmi, co nie było łatwe.
  2. Możemy zapisywać się na wyjazd na wejście grupy zielonej na Jasną Górę. Wyjazd z farnego parkingu 13 sierpnia o g. 23.00. Koszt 50 zł.
  3. 15 sierpnia o g. 12.00 jest w Smardzewie odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej. Z naszego dekanatu jedzie autokar z Goleszyna. Z naszej parafii może jechać tylko 7 osób. Koszt wyjazdu 20 zł. Z kolei w Sierpcu w parafii klasztornej będzie odpust z główną Mszą św. o g. 12.00, na którą zapraszamy.
  4. Od 15 sierpnia wchodzi na ekrany kin film o znanym o. Pio pt. Tajemnica o. Pio.
  5. 24 sierpnia w Muzeum Wsi Mazowieckiej odbędą się Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych.
  6. 25 sierpnia w Goleszynie odbędą się gminne dożynki, podczas których będziemy Bogu dziękować za plony i prosić o błogosławieństwo dla rolników.
  7. 15 września o g. 18.00 na boisku przy kościele szkolnym wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z okazji 125. urodzin wielkiego Polaka i zakonnika św. Maksymiliana Kolbego. Wstęp wolny. Zapraszamy chętnych na to piękne wydarzenie.
  8. W dniach 24 września – 3 października odbędzie się pielgrzymka do Hiszpanii i Portugalii. Ponieważ 2 osoby zrezygnowały, można się jeszcze zapisać. Program jest interesujący i wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz do modlitwy.
  9. Zachęcam do nabywania GN i czasopisma „Cuda i łaski Boże”. W tym ostatnim jest opis najmniejszej figurki MB z Gedel ukoronowanej koronami papieskimi oraz cudzie uzdrowienia, dokonanym za pośrednictwem Maryi.
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech jeszcze wakacyjny czas przyniesie dużo radości, odpoczynku i pięknej opalenizny. Boże błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy i napełnia serca pokojem.