1. 11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej. W niedzielę 11 lipca 1943 r. ukraińscy nacjonaliści zaatakowali wiele miejscowości, w tym kościoły, zabijając w sposób okrutny Polaków. W latach 1942-1947 w rzezi wołyńskiej dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich zginęło ok. 100 tys. Polaków.
  2. Zachęcamy do zapisywania się na pieszą płocka pielgrzymkę na Jasną Górę do ks. Adama.
  3. Organizujemy interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie – miejsce pielgrzymkowe, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii. Są miejsca na liście rezerwowej, gdyby ktoś chciał zapisać się. Informacje są na stronie internetowej fara-sierpc.pl
  4. Dziękujemy za włączenie się w piękną akcję Tornister pełen uśmiechu dla dzieci najbardziej potrzebujących: wolontariuszom z ZS nr 2 z opiekunką p. Bogusławą Krajewską, wolontariuszom i pedagogom z p. Marzeną Ręplewicz ze SP w Bledzewie, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, Katarzynie i Bogdanowi Nagiewiczom, p. Hannie Wierzbowskiej i koordynującej całą akcję odpowiedzialnej za Parafialne Koło Caritas p. Hannie Wiktor. Gdyby ktoś chciał zakupić tornister i wypełnić przyborami szkolnymi, to prosimy przynieść do biura Caritasu lub zakrystii do 15 lipca.
  5. 14 sierpnia będziemy żegnać ks. Tomasza Tomczaka, który przechodzi do pracy w parafii Dobrzyń nad Drwęcą.
  6. Pan organista przebywa na urlopie. W dniach od 13 lipca do 26 lipca kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 11.00 i 17.00 -17.30, zaś w sobotę – od g. 10.00 do g. 12.00.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  8. Podejmujemy prace, ażeby odnowić salę spotkań w naszym domu parafialnym: zamierzamy uzupełnić braki w ścianach, zdjąć starą lamperię, która nie pozwala na oddychanie ścianom, położyć tzw. tynk japoński, pomalować salę i zmienić wykładzinę na podłodze.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Bóg pragnie napełniać nas swoim pokojem, miłością, radością, życzliwością i cierpliwością. Dzielmy się pięknem naszego serca, aby w naszych słowach i czynach był widziany Bóg, a nasze rodziny były środowiskami prawdy, ciepła i zrozumienia.

Ksiądz Proboszcz