1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla wielu lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza dla pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  2. Z racji na wakacje przypominamy, że w dni powszednie spowiadamy przed Mszą św. Zachęcamy do przybycia wcześniej do kościoła, aby móc swobodnie się wyspowiadać i przygotować do Eucharystii.
  3. W czwartek, 16. lipca, wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Tego dnia o godz. 17:15 odmówimy różaniec, a następnie w ciszy będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczorowej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza maryjnego, który będzie do nabycia w zakrystii.
  4. W tym rok z racji na panującą pandemię nie wyruszy w tradycyjnej formie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Poszczególne grupy będą wędrowały jeden dzień. I tak przedstawiciele grupy zielonej, obejmującej m. in. dekanat sierpecki, wyruszą 8 sierpnia. Istnieje jednak możliwość wzięcia duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywać i rozprowadzać Modlitewniki Duchowego Pielgrzyma.
  5. Zachęcamy także do korzystania z prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy Kościoła.
  6. Wszystkim odpoczywającym życzymy bezpiecznego wypoczynku. Niech dobry Bóg nam błogosławi.

Duszpasterze Farni