1. 6 sierpnia rusza PPP na Jasną Górę. Można zapisywać się jeszcze w zakrystii. Można również być duchowym pielgrzymem. Zostały jeszcze modlitewniki duchowego pielgrzyma, które można wziąć za dobrowolną ofiarą. Każdego wieczoru będą apele o g. 20.30 w parafii, które będą nas duchowo łączyć z pielgrzymami.
  2. Jak co roku możemy dojechać na wejście grupy zielonej na Jasną Górę. Wyjazd z farnego parkingu 13 sierpnia o g. 23.00. Koszt 50 zł.
  3. 15 sierpnia o g. 12.00 w Smardzewie odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej. Tej uroczystości przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik, były przewodniczący KEP. Z naszego dekanatu jedzie autokar z Goleszyna. Z naszej parafii może jechać tylko 7 osób. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  4. Jutro o g. 17.00 jest spotkanie dla członków wspomagających LM.
  5. Została uruchomiona strona internetowa naszej parafii. Adres: www.fara-sierpc.pl. Na niej jest link do parafialnego facebooka. Opiekuje się nią nasz parafialny informatyk Dawid Jankowski. Chcemy stworzyć zespół, który redagowałby tę stronę. Zachęcam do zgłoszenia się do duszpasterzy.
  6. W miesiącu lipcu został dokonany poważny remont mieszkania wikariackiego. Był on konieczny z racji na poważne uszkodzenia. Należało dokonać remontu przed przyjęciem nowego wikariusza, aby mógł mieć godne warunki mieszkania.
  7. Planuję w miesiącu sierpniu poważny remont dachu naszego budynku mieszkalnego. Jest on konieczny, ponieważ dach przecieka w wielu miejscach. Brak remontu spowoduje zaciekanie wody i zawilgocenie budynku, a w końcu jego zagrzybienie i destrukcję. W ostatnią zimę trzeba było rozciągnąć kilkadziesiąt metrów kwadratowych folii dla zabezpieczenia sufitów przed wsiąkaniem wody.
  8. Zachęcam do nabywania prasy: GN, a także wyłożonej w kasecie z waszej lewej strony za dobrowolną ofiarą.
  9. Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Chcę podziękować za anonimową ofiarę na kościół, a wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową. Niech ten czas wakacyjny dla wielu będzie wypoczynkiem i radosnym przebywanie z najbliższymi oraz dziękczynieniem złożonym Bogu za Jego dobroć i piękny świat.