1. Dziękuję wszystkim pieszym pielgrzymom na Jasną Górę z naszej parafii. Wyrażam wdzięczność także wszystkim parafianom za uczestnictwo w Apelach jasnogórskich oraz wspólną modlitwę.
  2. Uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych, tzw. II Komunia odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o g. 10.00. Próby przygotowawcze będą miały miejsce: 20 sierpnia o g. 16.00 i 21 sierpnia o g. 15.30. Spowiedź będzie 21 sierpnia od g. 16.30.
  3. Zbliża się termin pieszej pielgrzymki do Skępego. Wiemy, że jest trudna sytuacja epidemiologiczna. Podjęliśmy decyzję, żeby taka pielgrzymka się odbyła pod następującymi warunkami: a) każda parafia organizuje odrębną grupę pielgrzymkową i za nią jest odpowiedzialna; b) pielgrzymujemy, spełniając rygory sanitarne; c) pielgrzymuje ograniczona liczba ludzi, zgodnie z przepisami; d) mogą nastąpić nieprzewidziane zmiany, gdyż sytuacja jest bardzo dynamiczna. Szczegóły pielgrzymki podamy na tydzień przed wyjściem z racji na możliwość wprowadzenia ograniczeń sanitarnych. Odbędzie się także pielgrzymka rowerowa do Skępego, spełniając także rygory sanitarne.
  4. Zachęcam do nabywania nowego nru GN.
  5. Modlitwa otwiera serca na Boga i człowieka oraz buduje wspólnotę serc. Dziękuję za nią i złożone ofiary. Mamy ciągle upalne dni. Korzystajmy mądrze z pięknej pogody. Naszym miłym gościom i drogim parafianom życzymy radości, dobrego humoru, pokoju serca oraz miłości Bożej. Przekazujmy te wartości naszym najbliższymi i spotkanym ludziom.

Ksiądz Proboszcz