1. Dzisiaj pielgrzymka płocka weszła na Jasną Górę. Cieszymy się i dziękujemy pątnikom, a szczególnie naszym parafianom, za trud i modlitwę w intencji rodzin, naszej parafii i Ojczyzny. Dzisiaj ostatnie spotkanie pielgrzymów duchowych o g. 20.30.
  2. Jutro jest piękna uroczystość Wniebowzięcia NMP. U nas Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Święcimy zioła. W klasztorze uroczysta suma jest o g. 12.00. Zapraszamy.
  3. Jest obywatelski projekt ochrony symboli religijnych, liturgii oraz Kościoła, w którym m.in. bronić będziemy naszych znaków religijnych przed profanacją a także przed profanacją najświętszych tajemnic tj. Mszy św. Zbieramy podpisy, aby został uchwalony: imię i nazwisko, dokładny adres, PESEL i podpis. Można tego dokonać przy stoliku na zewnątrz fary albo w zakrystii.
  4. Zbieramy chętnych na interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Przelot jest samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program jest w zakrystii i na stronie internetowej fara-sierpc.pl Pozostały jeszcze tylko 2 miejsca dla tych, którzy chcieliby przeżyć piękno zabytków i przyrody. Pielgrzymkę organizuje sprawdzone biuro podróży AnDa.
  5. Remontujemy i modernizujemy salę spotkań w domu parafialnym (starej plebanii). Zostały odmalowane ściany, sufit i nałożony tynk strukturalny. Wcześniej trzeba było zdjąć lamperię z farby olejnej i dopiero nałożyć tynk strukturalny. Zmieniamy też elektryczne gniazdka i kontakty, zwiększając ich liczbę. Należy jeszcze zmienić pokrycie podłogi, oderwać starą płytę i nałożyć nową, zakupić gumolit oraz odnowić ławki.
  6. Pan starosta, Andrzej Cześnik informuje, że Starostwo Powiatowe w Sierpcu od 1 sierpnia uruchomiło 7 przystępnych cenowo linii autobusowych. Rozkłady znajdują się na przystankach, stronie internetowej starostwa i Facebook-u.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na cele edukacyjne naszej diecezji. Dziękujemy za ofiary indywidualne z ul. Piastowskiej 14/29.
  8. Tomasz przechodzi do pracy w parafii w Dobrzyniu, dlatego chcemy podziękować mu za pracę w naszej parafii. Dziękujemy Księdzu za pracę duszpasterską: wygłoszone homilie, prowadzenie grup, przygotowywanie dzieci do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, sprawowanie sakramentów Eucharystii i sakramentu pokuty i pojednania. Dziękuję ks. Tomkowi za odpowiedzialność za parafię pod moją nieobecność.

Ksiądz Proboszcz