1. Wczoraj odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przebiegła pięknie i spokojnie. Dziękuję za jej przygotowanie ks. Tomaszowi, s. Konstancji, p. Zofii, p. organiście, p. kościelnemu i wszystkim zaangażowanym osobom. Dzieci były dobrze przygotowane i przeżyły radośnie tę uroczystość.
  2. Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Ofiar Stalinizmu i nazizmu. Stalinizm był wykwitem komunizmu, który pochłonął ok. 80 mln niewinnych ofiar. Módlmy się za ofiary i wielu bohaterów walki z tymi nieludzkimi i bezbożnymi systemami.
  3. 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W głównym ołtarzu naszej fary jest kopia obrazu MBCz, dlatego odczuwamy szczególny związek z Maryją i oddajemy się w Jej macierzyńską opiekę.
  4. Przypominam, że piesza i rowerowa pielgrzymka do Skępego odbędzie się zgodnie z wymogami sanitarnymi, chyba że sytuacja ulegnie znacznemu pogorszeniu i będą obostrzenia. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień.
  5. Spotkanie katechetów odbędzie się 1 września o g. 19.00.
  6. Zapraszam na parafialną stronę internetową z ciekawymi myślami i świadectwami naszych parafian: www.fara-sierpc.pl
  7. 26 sierpnia rozpoczyna w naszej parafii nowy wikariusz ks. Jarosław Jakubowski. Módlmy się w jego intencji i okazujmy życzliwość. Niech spełnia swoje kapłaństwo i dobrze kształtuje swoje człowieczeństwo.
  8. Zostaliśmy umocnienie słowem i Ciałem Jezusa na Eucharystii. Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech niedziela i najbliższy tydzień będą dla nas radością i pokojem. Przekazujmy swoją życzliwość i miłość zaczerpniętą z Serca Jezusowego, ażeby budować jedność, dobrość i braterskie relacje.

Ksiądz Proboszcz