1. Jutro 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym głównym jest ten obraz MBCz, dlatego odczuwamy szczególny związek z Maryją i oddajemy się w Jej macierzyńską opiekę.
  2. 1 września w niedzielę rozpoczniemy uroczyście nowy rok szkolny Mszą św. o g. 11.00. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, ażeby rozpoczęły ten rok z błogosławieństwem Bożym. Tydzień później, tj. 8 września na Mszy św. o g. 11.00 poświęcimy naszym kochanym pierwszoklasistom plecaki, ażeby Jezus im błogosławił jak kiedyś dzieciom. Na Msze św. dla dzieci zapraszam scholę do pięknego śpiewu. Jest to także I niedziela miesiąca, a zatem na sumie nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę w komplecie.
  3. W niedzielę 1 września będzie spotkanie pielgrzymów udających się do Hiszpanii i Portugalii. Obecność obowiązkowa. Prosimy o dopłacenie ustalonej kwoty 980 zł.
  4. Spotkanie katechetów odbędzie się 4 września o g. 18.45.
  5. 7 i 8 września jak co roku będzie miała miejsce piesza i rowerowa pielgrzymka do Skępego. Zapraszam i zachęcam od odbycia tej pielgrzymki.
  6. Na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl ukazało się piękne świadectwo p. Darka Kaźmierczaka z pielgrzymki pieszej na Jasną Górę oraz wywiad z byłym egzorcystą i teraz proboszczem fary sierpeckiej o działaniu złego ducha w naszym życiu. Zachęcamy do lektury.
  7. Zakończył się, trwający 2 tygodnie kapitalny remont dachu na budynku mieszkalnym duszpasterzy: została położona nowa, gruba papa z 10-letnią gwarancją, odpowiedni podkład oraz zostały czyszczone rynny. Remont był konieczny z racji na liczne przecieki, które spowodowałby zawilgocenie stropu i murów, a w konsekwencji powstałby grzyb i następowałaby powolna destrukcja budynku. Koszt wyniósł prawie 13 tysięcy złotych. Dziękuję p. Januszowi Sekulskiemu za pomoc i sprawdzenie fachowości wykonanych robót. Dziękuję rodzinie w ul. Konstytucji 3 Maja za ofiarę przeznaczoną na ten cel oraz za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. W 3 niedzielę września ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  9. Chcę powitać serdecznie naszych nowych księży wikariuszy: ks. Tomasza Tomczaka, który jest już 21 lat kapłanem, a zatem ma już duże doświadczenie oraz ks. Adama Kowalskiego, który z kolei zdobywa doświadczenie, ponieważ rozpoczyna 2 rok posługi kapłańskiej. Przywitajmy ich serdecznie i oby owocnie pracowali i czuli satysfakcję z wykonywanej pracy dla parafian.
  10. Cieszymy się z Waszej obecności, moi Drodzy. Niech dzisiaj i przez cały tydzień Bóg rozpromienia nad nami swoje Oblicze i nam błogosławi. A my umocnieni Jego łaską i radością idźmy z ufnością do naszych obowiązków i nieśmy miłość do naszych rodzin i w środowiska pracy.

Ksiądz Proboszcz