1. Od jutra rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w kościele Ducha Św. o g. 7.00. Wraca niedzielna Msza św. o g. 16.00.
  2. Przypada w tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30; pierwszy piątek: spowiedź od g. 16.30, wystawienie NS od g. 17.30; pierwsza sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30. Nie będzie różańca po Mszy św. wieczorowej.
  3. Pielgrzymka do Skępego odbędzie się 7 września, ale tylko w jedną stronę, tzn. z Sierpca do Skępego. Nie będzie wspólnego powrotu z racji na epidemię. Każda parafia organizuje odrębną grupę i idziemy we własnych grupach z racji na maksymalną liczbę 130 osób w grupie. Kto chce udać się na pielgrzymkę, musi wypełnić własnoręcznie i czytelnie Oświadczenie o stanie zdrowie, podpisać i przynieść je 7 września. Trzeba je złożyć u przewodnika grupy przed wyjściem pielgrzymki. Prosimy, żeby formularz wzięły tylko te osoby, które zdecydowały się pójść na pielgrzymkę, ponieważ jest ograniczona liczba uczestników i tym samym formularzy, tj. 130. 7 września z racji na pielgrzymkę Msza św. o g. 7.00 będzie w farze, a nie w kościele Ducha Św.
  4. Spotkanie katechetów zostaje przełożone i odbędzie się 9 września.
  5. Intencje mszalne na najbliższy rok będziemy przyjmować od niedzieli 13 września. Prosimy zamawiać Msze rocznicowe, imieninowe, urodzinowe, żeby nie było problemu z terminem.
  6. Poświęcenie plecaków naszych kochanych maluchów będzie w niedzielę 13 września. Z kolei w przyszłą niedzielę tj. 6 września będziemy modlić się na Mszy św. o g. 11.00 za dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny 2020/2021.
  7. Witamy ks. Jarosława, który jest nowym wikariuszem w naszej parafii. Ma szczególny początek pracy duszpasterskiej. Witamy także s. Darię pasjonistkę, która będzie uczyć katechezy i wspierać duszpastersko parafię.
  8. Moi Drodzy, zaistniała przykra sytuacja w naszej parafii. Pan organista został zarażony koronawirusem. Nie wie, gdzie mogło się to stać (czy w sklepie, czy przez przypadkowy kontakt z jakąś osobą zarażoną). Przechodzi chorobę łagodnie. W czwartek nasza fara została zdezynfekowana: chór, zakrystia, kaplica i cała nawa. Zdezynfekowana została także kancelaria i powierzchnie przylegające. Ks. Adam i ks. Jarosław pełnią posługę duszpasterską. Ks. proboszcz, ks. Tomasz, ks. Mateusz, którzy mieli bezpośredni kontakt z panem organistą, są w kwarantannie. Czują się dobrze. Czekają na zrobienie i wynik testów. Zachowajmy więcej spokoju i rozsądku oraz módlmy się za naszą parafię i miasto.
  9. Zachęcamy do nabywania interesującego nru GN.
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Bóg strzeże nas przed zakażeniem i innymi nieszczęściami. Zaufajmy Jemu i Jego miłosiernemu Sercu. Niech ta sytuacja sprowokuje nas do częstszej i głębszej modlitwy, dobroci, życzliwości i ufności w moc i opiekę Bożą.

Ksiądz Proboszcz