1. Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież wracają do swoich zajęć w szkole. Zajęcia katechetyczne rozpoczynamy razem z zajęciami w szkole. Inaczej być nie może, jeżeli chcemy świadomie i w pełni rozumieć swój katolicki obowiązek. Obowiązek ten spoczywa nie tylko na dzieciach i młodzieży, ale na wszystkich, a zwłaszcza na rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, które odbędzie się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz.11.00. Katechetów zapraszamy na spotkanie formacyjne 31.08 br. o godz.19.00 do domu parafialnego.
  2. 1Września w dziejach naszego narodu jest nadal dniem przeżywania tragedii II wojny światowej. To było 82 lata temu. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie. Pamiętajmy o tych, którzy swoje życie oddali na tylu frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o święte powołania kapłańskie i zakonne; – pierwszy piątek miesiąca: spowiedź o g. 16.30 i wystawienie NS o g. 17.30; – pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo maryjne o g. 8.30; – pierwsza niedziela miesiąca; – wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne na Mszy św. o godz.12.30.
  4. Piękną tradycją; – naszej sierpeckiej Fary jest coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Również w tym roku nasza parafia wyruszy na pielgrzymi szlak. Zapraszamy 7 września na Mszę św. o godz. 7.00 do Fary. Po Mszy św. wyruszymy do Skępego. Nasza parafia nie organizuje pielgrzymki powrotnej do Sierpca.
  5. Gościmy dziś na Sumie studencką młodzież z Diakonii Życia, która działa w ramach Ruchu Światło-Życie tzw. Oazy. Ci młodzi ludzie pochodzą z różnych stron naszej diecezji. Przeżywają w naszej parafii dzień skupienia. Otoczmy ich naszą modlitwą i wspierajmy w działaniach pro-life.
  6. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN oraz miesięcznika Różaniec.
  7. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary i te indywidualne oraz przelewane na konto. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ksiądz Tomasz