1. Dziś wspominamy 80 rocznicę wybuchu straszliwej II wojny światowej. Pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, także sierpczan.
 2. Dzisiaj o g. 19.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii. Prosimy o wpłatę 980 zł.
 3. W program Szlachetnej paczki zostało włączonych 15 rodzin z naszej parafii. Dziękujemy p. Justynie Muszyńskiej i wolontariuszom. A także p. Hannie Wiktor – odpowiedzialnej za Parafialne Koło Caritas.
 4. Jutro o g. 17.00 spotkanie członków wspomagających LM, a w środę KŻR.
 5. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca – szczególna modlitwa za kapłanów i o powołania; pierwszy piątek – spowiedź przed Mszami, wieczorem od g. 16.30 (zapraszamy dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego), wystawienie NS od g. 17.30; pierwsza sobota – nabożeństwo o g. 8.30, po wieczorowej Mszy św. pomodlimy się cząstką różańca i odśpiewamy Apel jasnogórski.
 6. 7 września w sobotę zostanie odprawiona Msza św. wyjątkowo w farze, a po niej wyruszymy w pieszej pielgrzymce do Skępego. Ponieśmy z ufnością nasze troski, problemy, ale także podziękowania do Maryi. Prosimy tradycyjnie o samochód p. Nagiewicz oraz o wodę firmę Martel p. Góreckich. 8 września wyruszy sprzed fary pielgrzymka rowerowa, zapoczątkowana przez ks. Andrzeja Więckowskiego, do Skępego ok. g. 7.00. Odpustowa Msza św. jest o g. 11.30.
 7. 8 września na Mszy św. o g. 11.00 poświęcimy naszym kochanym pierwszoklasistom plecaki, ażeby Jezus im błogosławił jak kiedyś dzieciom.
 8. 14 września odbędzie się pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin i wzrastania św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapisy u katechetów.
 9. 14 września jest także pielgrzymka LM na Jasną Górę.
 10. 14 września organizowana jest spotkanie modlitewne Polska pod Krzyżem. Jego celem jest modlitwa o zachowanie wierności prawo naturalnemu i Bożemu. Pragniemy, ażeby krzyż Chrystusa, który ratował Polaków wielu sytuacjach zagrożeń, pozostał w ich sercach. Zapraszamy na modlitwę pod nasz piękny, odnowiony krzyż misyjny na g. 14.30. Chcemy łączyć się z całą Polską.
 11. Rozpoczynamy spotkania przygotowujące: I Komunia św. 15 września po Mszy św. o g. 12.30 (spotkanie organizacyjne); – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 15 września po Mszy św. o g. 11.00.
 12. Na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl ukazały się krótkie informacje o naszych nowych wikariuszach, wywiad z ks. Włodzimierzem Piętką (redaktor naczelny edycji płockiej GN) i zaproszenie na 399. pielgrzymkę do Skępego. Są też ciekawe informacje episkopatu. Zespół redakcyjny będzie umieszczał przez wrzesień i październik artykuły o sanktuariach europejskich. Zachęcamy do czytania b. ciekawych opisów. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć do redakcji, to prosimy zgłaszać się do księży.
 13. Zapraszamy do udziału w grupach parafialnych: lektorzy, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, grupa Odnowy w Duchu Św., grupa studyjno-biblijna, asysta procesyjna, chór parafialny, Koła Żywego Różańca (w tym koło męskie), Legion Maryi, Rodzina Radia Maryja, parafialna Caritas, parafialny wolontariat, bielanki, strona internetowa, ministranci, schola parafialna, zespół redakcyjny.
 14. Intencje mszalne na nowy rok przyjmować będziemy od 15 września.
 15. S. Justyna, która pracowała w mechaniku jako katechetka został przeniesiona przez przełożonych do innej placówki. Dziękuję za jej pracę. Chcę powitać s. Konstancję Wojciechowską, która uczyć będzie katechezy w SP nr 3.
 16. Zachęcamy do nabywania GN, a w nim ciekawych artykułów o diecezji płockiej.
 17. Dziękujemy za Waszą obecność i modlitwę oraz złożone ofiary. Dziękuję za ofiary indywidualne od rodzin, proszących o anonimowość. Niech wrześniowa niedziela upływa pod znakiem radości i pokoju. Cieszmy się z pięknej pogody i słońca. Także nasze serca niech promieniują radością i miłością w całym nadchodzącym tygodniu. Boże błogosławieństwo niech nas wspomaga.

Ksiądz Proboszcz