1. Dziękujemy księżom: Adamowi Kowalskiemu i Jarosławowi Jakubowskiemu za pracę duszpasterską, której było dużo, ponieważ dwóch księży było wyłączonych z posługi. Dziękujemy także za pomoc przy posłudze w kościele: Justynie Olaszewskiej, Marcinowi Chojnackiemu i kl. Michałowi Perkowi.
 2. Księża, którzy byli w kwarantannie, nie byli zarażeni, byli zdrowi, co potwierdziły testy. Dziękujemy za modlitwę i troskę.
 3. Pan organista został wyleczony i jest zdrowy oraz może podjąć pracę, co zostało zapisane w Zaświadczeniu lekarskim. Dziękuje wszystkim za modlitwę i wyrazy wsparcia.
 4. Jutro po Mszy św. o g. 7.00 wyrusza piesza pielgrzymka. Może iść maksymalnie 130 osób. Karty Covid 19, które wzięliście i możecie brać w zakrystii, prosimy oddać do przewodnika w poniedziałek. Obowiązuje reżim sanitarny m.in. noszenie maseczek. Będzie jechał samochód państwa Nagiewiczów z wodą mineralną od firmy Martel p. Góreckich. Niesiemy też figury i feretrony, ale proponujemy w mniejszej liczbie. Pielgrzymka idzie tylko w jedną stronę i ulega rozwiązaniu po uroczystym powitaniu w Skępem. Z racji na epidemię nie będzie nam towarzyszyć orkiestra. Grupę będzie prowadził wielokrotny pielgrzym nasz wikariusz ks. Adam.
 5. Będzie pielgrzymka rowerowa do Skępego. Zbiórka dla chętnych przy farze 8 września o g. 7.00. Każdy jedzie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie ma ona organizatora.
 6. Intencje mszalne na najbliższy rok będziemy przyjmować od niedzieli 13 września. Prosimy zamawiać Msze rocznicowe, imieninowe, urodzinowe, żeby nie było problemu z terminem. Prosimy, aby w zakrystii przebywały maksymalnie 2 osoby i przestrzegały zasad sanitarnych. Prosimy, na ile to możliwe, składać ofiarę za Mszę św. przy zapisie albo na tydzień przed odprawieniem Mszy św.
 7. Spotkanie katechetów 9 września o g. 19.00.
 8. I Komunia św., jak ogłaszaliśmy, odbędzie się w niedzielę 27 września o g. 9.30, uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunia św. w niedzielę 4 października o g. 9.30.
 9. Przygotowanie do I Komunii w nowym roku szkolnym 2020/2021 dla klas trzecich będzie w 3 niedzielę miesiąca o g. 12.30; do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii w 2 niedzielę miesiąca o g. 11.00, czyli za tydzień; do bierzmowania dla klas pierwszych i drugich w 3 niedzielę miesiąca o g. 18.00. Termin I Komunii będzie w sobotę 22 maja, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych tzw. II Komunii w sobotę 29 maja, bierzmowania 12 albo 19 czerwca (data zależna od ks. biskupa). Jeśli będzie duża liczby dzieci, to być może podzielimy dzieci na dwie grupy z racji na bezpieczeństwo.
 10. Pobłogosławienie plecaków naszych kochanych maluchów będzie w niedzielę 13 września o g. 11.00.
 11. KEP przyjęła nowe wezwania do Litanii loretańskiej: Matko Miłosierdzia, Matko nadziei, Matko migrantów. Zostały ujednolicone modlitwy: Zdrowaś Maryjo … błogosławionaś Ty a nie błogosławiona jesteś oraz O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła … a nie wytrysnęła.
 12. Dziękujemy p. staroście i burmistrzowi za pomoc naszej parafii w trudnym czasie pandemii. Ze środków miejskich zostało zrobione piękne dojście z kostki do schodów naszego cmentarza od ul. Bobrowej, za które dziękujemy.
 13. Ogłoszenie wójta.
 14. Otrzymaliśmy, jak co roku, ciekawe Kalendarze rolnicze w cienie 28 zł. Jest dużo ciekawych informacji m.in.: dla miłośników kuchni, gospodarstw, ogrodników, tematyka religijna. Jest także do nabycia nowy nr GN.
 15. Dziś zbieramy do puszek na potrzeby mieszkańców Bejrutu cierpiących z powodu szkód po wybuchu.
 16. Prosimy używać środków dezynfekujących, nosić maseczki i przestrzegać innych zaleceń sanitarnych.
 17. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech miłosierny Jezus otacza nas czułą opieką i błogosławi nam, naszym rodzinom, sąsiadom, przyjaciołom i kolegom.

Ksiądz Proboszcz