1. W naszej parafii powstaje młodzieżowy zespół muzyczny. Zapraszamy muzyków grających na instrumentach oraz osoby lubiące śpiewać na pierwsze spotkanie z absolwentami szkoły muzycznej z Aleksandrą i Hubertem w poniedziałek o g. 18.30 w salce w domu parafialnym przy kościele Duch Św. Pamiętajmy: Kto śpiewa, dwa razy się modli.
  2. Wznawiamy spotkania grupy studyjno-biblijnej w drugi wtorek każdego miesiąca o g. 18.45. Najbliższe spotkanie jest przełożone na wtorek na wtorek, tj. 17 września o g. 18.45 w domu parafialnym.
  3. W tym tygodniu jest drugi piątek miesiąca. Zapraszamy na wieczór uwielbieni o g. 18.45 w kościele Ducha Św.
  4. 14 września w sobotę będzie spotkanie pod krzyżem misyjnym przy kościele farnym o g. 14.30. Włączamy się w ogólnopolską akcję modlitewną za Polskę pod hasłem Polska pod krzyżem.
  5. 15 września o g. 18.00 będzie piękny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na boisku przy kościele szkolnym. Jest to wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Organizuje go parafia szkolna. Zapraszamy.
  6. I Komunia św. odbędzie się 31 maja o g. 9.30, a uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – 7 czerwca o g. 9.30. Spotkania przygotowujące: I Komunia św. 15 września po Mszy św. o g. 12.30; – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych 15 września po Mszy św. o g. 11.00
  7. Intensywnie pracuje zespół redakcyjny naszej strony internetowej www.fara-sierpc.pl Ukazały się ciekawe informacje o Matce Boskiej Skępskiej, słowo na niedzielę ks. Adama, zaproszenie na dożynki diecezjalne w Płońsku oraz opisy świętych. Zespół redakcyjny przez wrzesień i październik prowadził nas będzie po znanych sanktuariach Europy i pozostałych kontynentów.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego numeru GN.
  9. W przyszłą niedzielę zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów (prawie 13.000 zł) kapitalnego remontu dachu (ok. 300 m2) na domu mieszkalnym duszpasterzy. Prace objęły: oczyszczenie dachu, posmarowanie substancją lepną, położenie papy z 10-letnią gwarancją, zgrzanie, oczyszczenie rynien i przejrzenie lutowania. Zbierać będziemy także do puszek na KRDP. Dziękujemy za ofiary p. Izabeli i Dariuszowi Rychlińskim, Franciszkowi Jankowskiemu oraz ofiarodawcom anonimowym.
  10. Ks. Proboszcz jest nieobecny, ponieważ uczestniczy w pielgrzymce rowerowej do sanktuarium Matki Boskiej w Skępem.
  11. Cieszymy się z Waszej obecności i wspólnej modlitwy oraz dziękujemy za złożone ofiary. Niech ta niedziela będzie radosnym i miłym odpoczynkiem w gronie najbliższych oraz dobrych znajomych. A cały tydzień niech będzie czasem pełnym życzliwości, spotykania dobrych i otwartych ludzi. W rodzinach niech zagości i rozwija się miłość. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz