1. Dzisiaj zostali ogłoszonymi błogosławionymi Prymas Tysiąlcecia, ks. kard. Stefan Wyszyński i matka Róża Czacka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Dziękujemy Bogu za tych wielkich ludzi wiary i Kościoła oraz autentycznych patriotów.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Skępego. Przede wszystkim dziękuję ks. Adamowi, przewodnikowi grupy, zespołowi muzycznemu, wszystkim niosącym emblematy religijne. Dziękuję p. Nagiewicz za towarzyszenie samochodem oraz firmie Martel za wodę i napoje.
 3. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki rowerowej do Skępego, a szczególnie p. Jarosławowi Krydzińskiemu, który animuje tę pielgrzymkę.
 4. W piątek 17 września będzie całodzienna adoracja NS (od g. 7.30 do g. 17.15) w kościele Duch Św. Gdyby ktoś chciał dopisać się do listy, to zapraszamy do zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się I Komunii św. o g. 12.30, uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii o g. 11.00 i kandydatów do bierzmowania z klas I-szych i drugich szkół ponadpodstawowych o g. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 poświęcimy plecaki naszym maluchom, prosząc Boga o błogosławieństwo dla nich przez cały rok szkolny i bezpieczeństwo.
 7. Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Gruzji odbędzie się we wtorek w domu parafialnym o g. 19.30. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 7-14 października. Gdyby był zainteresowany wzbogaceniem ducha i ciała, zapraszamy do zakrystii. Plan pielgrzymki na stronie parafialnej www.fara-sierpc.pl
 8. Zapraszamy dzieci na pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie 18 września. Zapisy u katechetów i ks. Adama. Pielgrzymkę młodzieży do Rostkowa organizuje ks. Sebastian z parafii szkolnej. Kontakt z ks. Adamem.
 9. Spotkanie Oazy młodzieżowej odbyło się w sobotę. Zapraszamy młodzież w każdą sobotę na g. 18.30 do kościoła Ducha Św. Ks. Adam organizuje 25 września wraz z księżmi innych parafii wyjazd dla dzieci i młodzieży na kręgle do Płocka.
 10. Próby naszego zespołu FanFary odbywają się w każdy poniedziałek na plebanii z ks. Adamem. Zapraszamy młodzież do grania i śpiewania na chwałę Boga.
 11. Burmistrz Miasta Sierpca, Parafia św. Maksymiliana Kolbego, Miejska Orkiestra Dęta OSP, Centrum Kultury i Sztuki, Szkoła Podstawowa Nr 2, MOSiR zapraszają 19 września na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się po Mszy świętej w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 na terenie przy kościele szkolnym oraz na boisku byłego gimnazjum. Jest przewidzianych wiele atrakcji. Będzie się można także zaszczepić przeciw COVID-19.
 12. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w niedzielę 19 września odbędzie się bieg uliczny SIERPECKA DZIESIĄTKA. W związku z jego organizacją, w godz. 9:00-11:15 będą zamknięte dla ruchu następujące ulice: Piastowska, Narutowicza, Okulickiego, Polna, Konstytucji 3 Maja, Traugutta. Organizator prosi o ograniczenie poruszania się pojazdami.
 13. Wójt gminy Sierpc przypomina o obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który trwa do 30 września. Jest to ważne m.in. dla inwestycji w gminie.
 14. Od dzisiaj przyjmujemy intencje Mszy św. na najbliższy rok. Prosimy o zamówienie rocznicowych Mszy i czy związanych z ważnymi wydarzeniami.
 15. Zachęcamy do nabywania ciekawego nru GN i MGN. W skrzynce obok bocznego ołtarza są interesujące materiały dotyczące działalności Kościoła na misjach, naszej charytatywnej Caritas. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
 16. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na wymianę centralnego ogrzewanie w domu parafialnym. Zbierać będziemy także do puszek na naszą diecezjalną rozgłośnię radiową: KRDP. Niedzielna Msza św. łączy nas z Jezusem i pogłębia relacje międzyludzkie. Zabierzmy ze sobą dobroć, miłość, życzliwość, ciepły uśmiech i miły, abyśmy mogli dzielić się nimi dzisiaj i przez cały nadchodzący tydzień.

Ksiądz Proboszcz