Ogłoszenia duszpasterskie. 24. Niedziela zwykła (17.09.23)

 

  1. Dzisiaj jest 57. Światowy Dzień Środków Przekazu. Módlmy się za dziennikarzy i ludzi odpowiedzialnych za media, aby przekazywali prawdę i nie fałszowali rzeczywistości.
  2. Dzisiaj spotkanie dzieci spotkanie: – dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30; – kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
  3. 18 września, czyli jutro o g.10.00 będzie w naszej pięknej farze Msza św., w której wspominać będziemy tragiczny moment wybuchu II wojny światowej oraz 4. rozbiór Polski po zdradzieckim pakcie Ribentrop-Mołotow pomiędzy nazistowskimi Niemcami a sowiecką Rosją oraz modlić się za ofiary tej straszliwej wojny.
  4. Przyjmujemy zapisy do scholii, która pięknie śpiewa pod dyrekcją p. Doroty i opieką ks. Jarosława. Angażują się również rodzice.
  5. Trwa akcja duchowa Zdobywamy Jeruzalem. Modlimy się za naszą parafię, a zwłaszcza za tych, którzy tracą wiarę i za obojętnych. Chcemy zdobyć ich serca dla miłości Jezusa i miłości najbliższych. Dołączamy także intencję o pokój na świecie. Ze środka naszej pięknej fary możemy zabrać obrazki do modlitwy dziesiątkiem różańca.
  6. Polecamy film Tętno, które pięknie opowiada o pięknie życia i jego przyjęciu, podaje argumenty naukowe zarówno biologii molekularnej, jak i współczesnej genetyki za ochroną życia od poczęcia jako podstawowej wartości oraz świadectwa młodych małżeństw o ich miłości do życia. I drugi film Bagno opowiadający o pedofilii wśród świata artystycznego, która, niestety, jest ukrywana i otaczana zmową milczenia. Film ukazuje znanego kompozytora i piosenkarza, który na pewno wykorzystał kilkanaścioro dzieci, a istnieją uzasadnione przypuszczenia, że nawet kilkaset dzieci. Tego tematu nie chcą podjąć największe stacje telewizyjne, dzienniki, które ukazują pedofilię ludzi Kościoła, i słusznie. Tym razem nie chcą upublicznić filmu dokumentalnego. Gdyby to była pedofilia w Kościele, to chętnie by to zrobili. Jest to niestety hipokryzja mediów, które mówią, że walczą o dobro ofiar, a w tym przypadku nie chcą ujawniać tak straszliwego zła.
  7. Przyjmujemy intencje mszalne na następny rok. Prosimy zamawiać Msze św. na jubileusze i rocznice, ażeby później nie było kłopotów.
  8. Zachęcam do nabywania interesującego nru GN. W kasecie znajdują się czasopisma, które można zabrać za dobrowolną ofiarą.
  9. Są kalendarze rolnicze na przyszły rok w cenie 36 zł. Jest wiele ciekawostek z historii, przyrody, świąt katolickich i narodowych.
  10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Po Mszy św. zbierać będziemy ofiary na KRDP. Jest to ważna rozgłośnia naszej diecezji, która spełnia rolę ewangelizacyjną i informacyjną. Prosimy o pomoc finansową dla tego dzieła. Dziękuję radnemu starostwa, p. Mariuszowi Turalskiemu za ufundowanie dla naszej fary dwóch flakonów do kwiatów. Otwórzmy nasze serca na Boże błogosławieństwo i wszelkie dary. Napełnieni radością, miłością i pokojem, obdarzajmy ludzi pragnących miłości życzliwością i szczerym uśmiechem.

  Ksiądz Proboszcz