1. W sobotę 7 września odbyła się piesza pielgrzymka, a w niedzielę 8 września rowerowa pielgrzymka do Skępego. Dziękuję p. Nagiewiczom i p. Józefowi Długokęckiemu za danie do dyspozycji samochodów. Były b. potrzebne. Dziękuję firmie Martel p. Góreckich za wodę mineralną dla pielgrzymów. Dziękuję księżom, a szczególnie naszemu wikariuszowi ks. Adamowi, który wspaniale prowadził pielgrzymkę pieszą. Dziękuję chorążym, paniom niosącym figury i obrazy, Dawidowi Jankowskiemu za ogromne zaangażowanie, orkiestrze dętej, niosącym tuby, organiście, kościelnemu. Dziękuję p. Jarosławowi Krydzińskiemu za zorganizowanie pielgrzymki rowerowej, w której brałem udział. Dziękuję pielgrzymom
 2. W ostatni wtorek odbył się w godzinach przedpołudniowych grill dla wolontariatu parafialnego Koła Caritas. Dziękuję p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za parafialne koło Caritas, i wspomagającym ją osobom za zaangażowanie, a p. Nadratowskim – za wędliny.
 3. W najbliższy wtorek miało być spotkanie grupy studyjno-biblijnej. Musi zostać ono odwołane z racji na konferencję dekanalną. Spotkamy się w październiku.
 4. W najbliższy wtorek 17 września jest 80 rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Hitler ze Stalinem dokonali brutalnego i krwawego rozbioru Polski.
 5. 18 września jest uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę 22 września zbierać będziemy do puszek na wsparcie hospicjum Caritas w akcji Pola nadziei. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję.
 7. 22 września w domu parafialnym o g. 19.15 odbędzie ostatnie spotkanie dla tych pielgrzymów do Hiszpanii i Portugalii, którzy nie uiścili całości opłat. 24 września wyjeżdżają na lotnisko Okęcie zapisami pielgrzymi autokarem sprzed fary o g. 5.30, a sprzed dworca PKS o g. 5.45.
 8. Zapraszamy na parafialną stronę internetową: www.fara-sierpc.pl z ciekawymi artykułami i opisami miejsc pielgrzymkowych, relacją z pielgrzymki do Skępego, rozważaniem na niedzielę oraz sylwetką świętego.
 9. Zachęcamy do nabywania GN oraz nowego nru czasopisma „Cuda i łaski Boże”. W tym ostatnim są piękne artykuły o ks. Jerzym Popiełuszce, kapłanie męczenniku i cudach zdziałanych za jego przyczyną.
 10. Po Mszy św. zbieramy do puszek na KRDP, tego ważnego narzędzia ewangelizacji. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na uregulowanie kosztów związanych z nowym pokryciem dachu, liczącym 300 m2. Dziękuję za wspólną modlitwę. Niech niedzielny czas wypoczynku przyniesie nam pokój serca i radość. Na najbliższy tydzień życzymy obfitych łask Bożych i spotykania miłych oraz życzliwych ludzi.
 11. W najbliższą sobotę swoje imieniny przeżywać będzie ks. Mateusz, którego patronem jest św. Mateusz Ewangelista. Życzymy ks. Mateuszowi mądrości Bożej, otwarcia na natchnienia Ducha Św., radości z pełnionej posługi kapłańskiej oraz zdrowia. Niech Maryja, Matka kapłanów umacnia i otacza płaszczem macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże!
 12. Składamy serdeczne podziękowanie p. Danucie Walas, wieloletniej katechetce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sierpcu. Na prośbę ks. proboszcza Wydział Katechetyczny Kurii przyznał p. Danucie medal Zasłużony dla katechizacji.

Ksiądz Proboszcz