1. Dzisiaj mieli być w naszej parafii klerycy. Są w kwarantannie, ponieważ wystąpiło zakażenie koronawirusem. Powołania zostały przełożone na najbliższą niedzielę.
  2. Otrzymaliśmy Dyplom wdzięczności (jest w gablocie) za udział w wakacyjnej akcji św. Krzysztofa, która wspomaga misjonarzy poprzez nabywanie środków komunikacji, np. samochodów, motocykli…
  3. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy ze zbiórki 856 zł. Dziękujemy za ofiarność. Dziękuję młodzieży, dorosłym oraz katechetce p. Bogusławie Krajewskiej za zaangażowanie w zbiórkę środków na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla biednej a uzdolnionej młodzieży.
  4. 22 października jest wspomnienie św. Jana Pawła II. Módlmy się za wstawiennictwem tego wielkiego Polaka i papieża w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy mają orzekać o tym, czy przesłanka eugeniczna, tj. zabijanie dzieci nienarodzonych z powodu nieuleczalnej wady jest zgodna z konstytucją czy nie. Prośmy dla nich o światło Ducha Świętego.
  5. Dziękuję osobom zaangażowanym w pochówek dzieci utraconych: p. Marzenie Antoszewskiej, p. Alinie Olszewskiej, dyrektorowi MOPS-u, firmie Malinowscy, ks. Tomkowi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych.
  6. Rozpoczynamy sprzedawanie świec wigilijnych na pomoc dzieciom i ubogim rodzinom świadczoną przez Caritas w przyszłą niedzielę.
  7. W związku ze zbliżającym się Świętem wszystkich zmarłych prosimy, aby: – uporządkować groby jak najszybciej; nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę; – wyrzucać śmieci do miejsc do tego przeznaczonych, nie rzucajmy za ogrodzenie na prywatne działki albo na skarpę; szanujmy miejsca innych; – wrzucać do kontenerów, które są ustawione przy bramach, drobne śmieci, natomiast wieńce, wiązanki, duże ilości kwiatów i znicze wrzucajmy do betonowych śmietników. Ponieważ są różne obostrzenia i sytuacja szybko się zmienia, porządek nabożeństw na święta podamy w przyszłą niedzielę.
  8. Nagłośnienie na cmentarzu wymagało naprawy. Spaliły się cztery głośniki (nie tuby) i musieliśmy je zakupić. Parafia wydała 1000 zł. Naprawy nagłośnienia dokonał p. Włodzimierz Rycharski. Dziękujemy za jego charytatywną pomoc i czas poświęcony.
  9. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w kościele, a zwłaszcza o noszenie maseczek.
  10. Dziękujemy za modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone są na misje. Przeżywamy trudny czas pandemii, lęku, niepewności i troski o naszych najbliższych. Sytuacja rodzi napięcia i kryzysy społeczne. Pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem i dzielmy się życzliwym słowem i ciepłym uśmiechem. Przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Proboszcz