1. W piątek był pochówek dzieci utraconych na naszym cmentarzu. Dziękujemy wszystkim obecnym za modlitwę i wsparcie dla cierpiących rodzin. Dziękujemy za zorganizowanie pochówku pielęgniarce, p. Marzenie Antoszewskiej, dyrektorce MOPS-su, p. Alinie Olszewskiej, firmie Malinowscy i ks. Adamowi za nabożeństwo.
 2. Jutro obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest on patronem służby zdrowia. Chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom, którzy dbają o ten drogocenny skarb, którym jest zdrowie. Życzymy dużo sił i wytrwałości oraz Bożego błogosławieństwa.
 3. 22 października (piątek) przeżywać będziemy wspomnienie papieża, św. Jana Pawła II. Zawierzmy przez jego wstawiennictwo nasze rodziny, bliskich i naszą Ojczyznę.
 4. Wraz z przyszłą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy za misjonarzy i misjonarki, pracujące w dalekich krajach, o moc i zdrowie w ich trudnej posłudze ewangelizacyjnej i dobroczynnej. Oni rozsławiają Polskę po całym świecie. Taca przeznaczone będzie na potrzeby misyjne.
 5. Zbliża się 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu parafialnym uroczystości rozpoczną się procesją żałobną i Mszą św. o g. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o g. 13.30. W tym dniu zostanie uruchomiona bezpłatnie dodatkowa komunikacja. Na ul. Wojska Polskiego będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
 6. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na cmentarzu parafialnym różaniec i Msza św. będą o g. 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
 7. Drodzy! Prosimy bardzo, aby jak najwcześniej porządkować groby i nie odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ obsługa cmentarza nie zdąży wywieźć śmieci. Prosimy także, aby wrzucać śmieci do pojemników, a nie na skarpę, ponieważ zanieczyszczamy prywatne działki.
 8. W CeKiSz-u będzie wyświetlany piękny film Fatima o objawieniach w Fatimie w 1917 r. Terminy seansów są następujące: 22-24.10.2021 g. 16.55 i 27-28.10.2021 g. 17.55. Są plakaty informujące o tym filmie.
 9. W CeKiSz-u odbędzie się 18 października o g. 17.00 spektakl charytatywny Słowa! Historia o potędze ludzkich słów przygotowany przez koło teatralne LO Sucharskiego. Zapraszamy.
 10. 19 października nasza parafia organizuje wyjazd na tamę we Włocławku, aby pomodlić się w miejscu męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjeżdżamy pod przewodnictwem ks. Adama o g. 18.45 po wieczornej Mszy św. Na miejscu odmówimy różaniec. Koszt 15 zł, płacimy w autokarze.
 11. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 1035 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i wolontariuszom z naszej parafii pod opieką p. Hanny Wiktor i wolontariuszom z ZS nr 2 tzw. Ekonomika pod opieka katechetki p. Bogusławy Krajewskiej.
 12. Ruszyły prace przy wymianie orurowania, grzejników i pieca w naszym domu parafialnym. Jest sporo pracy i dość wysokie koszty. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na pokrycie tych kosztów.
 13. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN i MGN.
 14. Jezus umocnił nas swoją miłością i siłą. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone dzisiaj ofiary oraz ofiary anonimowe, przelewane na konto i indywidualne m.in. p. Marii Szatkowskiej z ul. Jana Pawła II. Jezus przyszedł do naszych serc. Niech On, Książę pokoju, napełni nasze serca radością, ufnością i mocą do wzajemne życzliwości, dobroci i szacunku. Niech nasze słowa, gesty i uczynki będą znaczone miłością i dobrocią.

Ksiądz Proboszcz