1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: g. 16.30 dzieci, g. 17.30 dorośli.
  2. 18 października jest wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o nasze zdrowie oraz życzymy im wytrwałości, miłości i cierpliwości w wykonywaniu tego pięknego powołania oraz światła Ducha Świętego w stawianiu diagnoz.
  3. W przyszłą niedzielę o g. 12.30 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z racji na kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy prosić Boga o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości Polski, pokój i jedność oraz solidarność pomiędzy rodakami. Dziękujemy za pamięć o tym wielkim męczenniku Radzie Oddziału Sierpc NSZZ Solidarność.
  4. W związku ze zbliżającym się Świętem wszystkich zmarłych prosimy, aby: – uporządkować groby jak najszybciej; nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę; – wyrzucać śmieci do miejsc do tego przeznaczonych, nie rzucajmy za ogrodzenie na prywatne działki albo na skarpę; szanujmy miejsca innych; – wrzucać do kontenerów, które są ustawione przy bramach, drobne śmieci, natomiast wieńce, wiązanki, duże ilości kwiatów i znicze wrzucajmy do betonowych śmietników.
  5. Dziękuję osobom zaangażowanym w pochówek dzieci utraconych: p. Marzenie Antoszewskiej, p. Alinie Olszewskiej, dyrektorowi MOPS-u, firmie Malinowscy, ks. Adamowi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych.
  6. Przyjmujemy na tzw. wypominki, czyli modlitwę za zmarłych, jako piękny duchowy dar i wyraz naszej wdzięcznej pamięci za bliskich zmarłych i otrzymane od nich dobra.
  7. Jest nowy nr GN.
  8. Dziękujemy za dzisiaj złożone ofiary, także te indywidualne. Po Mszy św. zbieramy ofiary na wsparcie młodzieży zdolnej ale ubogiej, ażeby mogła się dalej kształcić. Bóg błogosławi naszym sercom, umysłom i rękom, abyśmy nieśli dobro, życzliwość, prawdę i sprawiedliwość. Niech przez naszą postawę ludzie widzą samego Jezusa.

Ksiądz Proboszcz