1. Trwa październik i my trwajmy na modlitwie różańcowej.
 2. Szkolne Koło Teatralne przy Liceum Ogólnokształcącym im. Sucharskiego prowadzone przez ks. Adama Kowalskiego i p. Marlenę Bogucką zajęło I miejsce w Przeglądzie Etiud Teatralnych o świętych i błogosławionych pod hasłem: Zwykli – Niezwykli. Etiuda nosiła tytuł: Prościusieńko w niebo droga – o bł. ks. Jerzy Popiełuszce. Gratulujemy opiekunom, a także uczniom.
 3. Dziękuję młodzieży, dorosłym oraz p. Bogusławie Krajewskiej za zaangażowanie w zbiórkę środków na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla biednej a uzdolnionej młodzieży.
 4. 22 października jest wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. 29 października odbędzie się po raz 3 Marsz Świętych. Młodzież i dzieci gromadzą się o g. 13.00 w kościele szkolnym, a następnie przechodzą do naszej fary. Tu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój świętego z nagrodami.
 6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja a potem Msza św. 1 listopada rozpocznie się na cmentarzu parafialnym procesją żałobną o g. 11.30, a na cmentarzu komunalnym procesja o g. 12.30 i Msza św. o g. 13.00. W naszej parafii porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00.
 7. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na cmentarzu parafialnym różaniec i Msza św. będą o g. 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o g. 15.00. Msze św. w farze o g. 7.00, 8.00, 9.30 (z procesją), 11.00 i 18.00.
 8. Drodzy! Prosimy bardzo, aby jak najwcześniej porządkować groby i nie odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ obsługa cmentarza nie zdąży wywieźć śmieci. Prosimy także, aby wrzucać śmieci do pojemników, a nie na skarpę, ponieważ zanieczyszczamy prywatne działki.
 9. Pragniemy poinformować, że przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe, a także na Msze św. w następnym roku. Ofiarujmy zmarłym pamięć, modlitwę i miłość.
 10. 14 października było święto Edukacji Narodowej. Pragniemy podziękować nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji za trud kształcenia i formowania umysłów i serc młodych ludzi. Życzymy wytrwałości i siły oraz mądrości w przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw. Niech Duch Św. obdarza światłem i potrzebnymi łaskami w tej trudnej i wymagającej pracy. Życzymy jak najwięcej satysfakcji i dumy z pełnionych zadań.
 11. Dziś jest liczenie wiernych. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
 12. Jest nowy numer GN i jest jeszcze kilka egzemplarzy czasopisma Cuda i łaski Boże. Zachęcamy do lektury
 13. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej parafii www.fara-sierpc.pl. Znajdują się na niej ciekawe artykuły, opisy świętych, ogłoszenia, intencje Mszy Św. oraz rozważania na niedzielę. Zachęcamy również do śledzenia naszego parafialnego fanpage’a na Facebook’u, na którym znajdują się relacje z wydarzeń w naszej parafii.
 14. Wspólna modlitwy łączy i tworzy wspólnotę. Dziękujemy za nią i złożone ofiary. Życzymy dobrego niedzielnego czasu oraz miłego tygodnia. Niech czas pracy i rodzinne przebywanie będą wypełnione życzliwością i uśmiechem.

Ksiądz Proboszcz