1. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Dziękuję ks. Adamowi za zorganizowanie i pomoc p. Dariuszowi Kaźmierczakowi, a także opiekunom: s. Konstancji i p. Aldonie Tłusty. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w tym wyzwaniu wyznaniu wiary.
  2. Dziękujemy wszystkim osobom, które adorowały wystawionego Pana Jezusa w ostatni piątek i omadlały rodziny, najbliższych i parafię.
  3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy za dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, ażeby nie manipulowali i przekłamywali rzeczywistości, lecz rzetelnie i zgodnie z prawdą informowali o wydarzeniach. Dziękujemy wszystkim uczciwym dziennikarzom za ich pracę i dobry przekaz medialny.
  4. Dzisiaj wspieramy ofiarami naszą rozgłośnie radiową KRDP. Spełnia ważną funkcję ewangelizacyjną i informacyjną.
  5. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.fara-sierpc.pl oraz Facebooka parafialnego. Na stronie znajdują się m.in. ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz informacje z życia parafii. Zapraszamy chętnych do tworzenia mediów parafialnych. Prosimy zgłaszać się do parafialnego informatyka Dawida Jankowskiego, który od kilku lat troszczy się o nasze media.
  6. Wydział duszpasterski organizuje kurs dla osób, chcących filmować lub robić zdjęcia w kościołach podczas uroczystości. Kurs odbywać się będzie w dn. 6-7 października br. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Koordynatora Zespołu Redakcyjnego Mediów Parafialnych Dawida Jankowskiego (redakcja@fara-sierpc.pl)
  7. Wchodzi do kin piękny film opowiadający o wydarzeniach w Fatimie od 1 października. Być może uda się zorganizować jego projekcję w naszym CeKiSz-u.
  8. Są, jak każdego roku, piękne kalendarze rolnicze. Dużo ciekawostek, fotografii, opisów przyrody, wiele interesujących informacji o naszej wierze i kulturze. Cena kalendarza 28 zł.
  9. Zachęcamy do nabywania ciekawego nru GN.
  10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wymianę instalacji grzewczej w starej plebanii oraz ofiary przelewane na konto i indywidualne m.in. p. Januszowi Maciejewskiemu, p. Krzysztofowi Laskowi. Niech nasze serca napełnione podczas tej Eucharystii mocą, miłością, pokojem, dobrem dzielą się nimi z najbliższymi i spotkanymi ludźmi. Zanieśmy je do miejsc pracy i odpoczynku.

Ksiądz Proboszcz