Ogłoszenia duszpasterskie. 25. Niedziela zwykła (24.09.23)

 

  1. Piękna duchowa akcja Koronka na ulicach miasta odbędzie się 28 września o g. 15.00. W naszym mieście, jak co roku, spotykamy się przy pomniku Jana Pawła II i będziemy omadlać nasze miasto, rodziny, szkoły i inne instytucje, prosząc Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski.
  2. Rozpoczynamy piękne nabożeństwo różańcowe od 1 października. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30. Dla dzieci zostały zakupione ładne wyklejanki, które rozdamy w poniedziałek, 2 października. Ogłaszamy konkurs dla najlepiej uczęszczające dzieci na różaniec. Będą upominki. Harmonogram grup prowadzących różaniec dla dorosłych znajduje się w gablotach.
  3. W piątek, 29 września jest wspomnienie Aniołów Stróżów. Dziękujemy Bogu za naszych opiekunów i zwróćmy się szczególnie tego dnia w stronę naszych pomocników i strażników.
  4. Spotkanie pielgrzymów do Meksyku odbędzie się 8 października o g. 19.00 w sali spotkań w domu parafialnym. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Program zamieszczony jest na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl
  5. Wypominki przyjmować będziemy od niedzieli 8 października. Stanowią one piękną pamięć i modlitwę oraz pomoc zmarłym.
  6. Ministranci z ks. Krystianem i rodzicami sprzedawać będą ciasto przed farą z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża w niedzielę, 15 października.
  7. Dziękuję staroście sierpeckiemu, p. Andrzejowi Cześnikowi wraz z pracownikami urzędu za historyczną pamięć o tragedii II wojny światowej, w której nazistowskie Niemcy wraz z sowiecką Rosją napadły na Polskę, dokonując IV rozbioru Polski. Dziękuję dyrekcjom i nauczycielom szkół oraz uczniom za udział w tej uroczystości i pielęgnowanie żywej pamięci o bohaterach.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Jest nowy numer KNC a w nim wiodący temat miłości i krzyża oraz ciekawe wywiady. Jest także nowy numer L’Osservatore Romano a w nim m.in. piękne orędzie papieża Franciszka do Dziadków i Osób Starszych, a także orędzie na Światowy Dzień Ubogich. Mamy także kalendarz rolniczy, choć nie tylko dla rolników, z wieloma ciekawostkami z życia przyrody, historii i Kościoła, m.in. dotyczące zamordowanej rodziny Ulmów z Markowej przez Niemców za przechowywanie Żydów. Zachęcamy do nabywania interesującego Kalendarza dla rolników, a w nim dużo ciekawostek z dziedziny kuchni, produkcji miodu i innych specyfików, pielęgnacji trawników, życia Kościoła, humoru, aż po sprawy Ojczyzny. Cena 36 zł.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, te składane indywidualnie i przelewane na konto. Chrystus zaprasza nas do winnicy Jego serca, abyśmy uczyli się hojnej i mądrej miłości. Otrzymujemy darmowo obfite Jego dary, dzielmy się nimi z naszymi najbliższymi i spotkanymi ludźmi.

Ksiądz Proboszcz