1. Dziś o g. 19.15 odbędzie ostatnie spotkanie dla tych pielgrzymów do Hiszpanii i Portugalii, którzy nie uiścili całości opłat. 24 września, tj. wyjeżdżają na lotnisko Okęcie zapisani pielgrzymi autokarem sprzed fary o g. 5.30, a sprzed dworca PKS o g. 5.45. Ks. proboszcz uczestniczy w tej pielgrzymce jako opiekun duchowy, nie będzie w parafii od 24 września do 3 października.
  2. 28 września w sobotę jest ogólnopolska modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. O g. 15.00 spotkamy się przy pomniku Jana Pawła II na ul. Jana Pawła II, aby włączyć w duchową modlitwę za naszą Ojczyznę i cały świat. Przybywa miast i modlących się ludzi w intencji Polski. Dołóżmy także intencję, ażeby Polacy dokonali mądrego, służącego Ojczyźnie wyboru poprzez wyrażenie swojego wotum zaufania dla ludzi uczciwych, prawych i wiernych wartościom chrześcijańskim.
  3. Sakrament bierzmowania będzie udzielany naszej młodzieży pod koniec II klasy szkoły ponadpodstawowej. A zatem u nas oraz w pozostałych parafiach Sierpca będzie miał miejsce w przyszłym roku szkolnym 2020/2021.
  4. Działa strona internetowa parafii www.fara-sierpc.pl z ciekawymi świadectwami, opisami i wywiadami, m.in. z byłym wikariuszem ks. Łukaszem Gachem.
  5. Dzisiaj po Mszy św. jest akcja zbierania ofiar do puszek na hospicja prowadzone przez Caritas, w tym Caritas diecezji płockiej. Zachęcam do udziału w tej pięknej akcji.
  6. Ukazał się interesujący Kalendarz dla rolników, a w nim dużo ciekawostek, humoru i interesujących artykułów: od życia gminy i powiatu, poprzez życie Kościoła, kuchnię, piękno przyrody, aż po sprawy Ojczyzny. Cena 25 zł. Zachęcam do nabywania nowego nru GN.
  7. Dziękuję moi drodzy za Waszą obecność i wspólną modlitwę oraz złożone ofiary. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane na pokrycie dachu domu duszpasterskiego. Niech niedziela, Dzień Pański upływa w radości i pokoju. Cały tydzień niech przynosi nam radosne chwile, miłe spotkania i siłę duchową ze spotkania na modlitwie z Jezusem.

Ksiądz Proboszcz