Ogłoszenia duszpasterskie. 26. Niedziela zwykła (01.10.23)

 1. Dziękuję ks. Jarosławowi, p. organiście i wszystkim obecnym za modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszym mieście Sierpcu przy obelisku Jana Pawła II. Intencją modlitewną obejmowaliśmy naszą Ojczyznę: jej bezpieczeństwo i mądry wybór Polaków, nasze miasto i rodziny, a także pokój na świecie.
 2. Rozpoczynamy piękne nabożeństwo różańcowe od 1 października, czyli od dzisiaj. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30, dla dorosłych każdego dnia o g. 17.30. Dla dzieci zostały zakupione ładne wyklejanki, które rozdamy jutro. Ogłaszamy konkurs dla najlepiej uczęszczające dzieci na różaniec. Będą upominki. Harmonogram grup prowadzących różaniec dla dorosłych znajduje się w gablotach.
 3. Grupa studyjno-biblijna będzie miała spotkanie w najbliższy wtorek o g. 18.45. Chcemy rozumieć i zgłębić piękno Pisma Św.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy: – czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; – piątek: wystawienie NS i spowiedź od g. 16.30;  – sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
 5. W przyszłą niedzielę jest spotkanie dzieci przygotowujących się do II Komunii św. o g. 11.00.
 6. Wieczór uwielbienia w naszej farze odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy św. ok. g. 18.50. Zapraszamy do radosnego uwielbienia Jezusa i głębokiego dziękczynienia.
 7. Wypominki przyjmować będziemy od przyszłej niedzieli. Stanowią one piękną pamięć i modlitwę oraz pomoc zmarłym.
 8. Pielgrzymi do Meksyku mają spotkanie z organizatorem pielgrzymki biurem AnDa w najbliższa niedzielę o g. 19.00 w sali spotkań w domu parafialnym. Proszę przynieść paszport, długopis i zaliczkę w wysokości 6.000 zł.
 9. W czwartek, 5 października jest wspomnienie św. Faustyny. Mamy relikwie w naszej parafii tej wielkiej świętej.
 10. VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca odbędzie się 7 października do sanktuarium w Smardzewie. Zapraszamy.
 11. Cieszę się, że powiększyło się grono ministrantów i grono naszej pięknej scholi. Zachęcamy do rodziców, aby angażowali dzieci do tych pięknych dzieł, w których rozwijają swoje zdolności oraz kształtują serca.
 12. Ministranci z ks. Krystianem i rodzicami sprzedawać będą ciasto przed farą z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża w niedzielę, 15 października.
 13. Będzie liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św. 22 października.
 14. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Jest nowy numer KNC a w nim wiodący temat miłości i krzyża oraz ciekawe wywiady. Mamy także kalendarz rolniczy, choć nie tylko dla rolników, z wieloma ciekawostkami z życia przyrody, historii i Kościoła, m.in. dotyczące zamordowanej rodziny Ulmów z Markowej przez Niemców za przechowywanie Żydów. Jest także dużo ciekawostek z dziedziny kuchni, produkcji miodu i innych specyfików, pielęgnacji trawników, życia Kościoła, humoru, aż po sprawy Ojczyzny. Cena 36 zł. Przy wyjściu znajdują się rozważania różańcowe przygotowane przez Rycerzy Jana Pawła II oraz inne ulotki, które można zabrać darmowo.
 15. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne. Jezus pragnie, abyśmy nie byli tylko deklaratywnymi Jego wyznawcami, lecz słowem i czynem pełnili Jego wolę. Niech Jego miłość objawia się najpierw w naszych rodzinach i wśród bliskich, a potem promieniuje na środowiska pracy i spotkanych ludzi.

 

                                                                                                                                                                 Ksiądz Proboszcz