1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Prosiliśmy Boga o błogosławieństwo dla naszej kochanej Ojczyzny.
 2. We wtorek rozpoczynamy piękne nabożeństwo październikowe. W tym miesiącu w sposób szczególny chwalimy Maryję, naszą Matkę w modlitwie różańcowej. Różaniec dla dzieci o g. 16.30, dla pozostałych o g. 17.30. Dzieci w każdy będą mogły wziąć figurkę Matki Bożej. Ogłaszamy konkurs dla dzieci: za obecność na nabożeństwie (będą karteczki) oraz na zrobienie różańca według własnego pomysłu i z dowolnego materiału. Przewidziane są nagrody dla najlepszych. Ożywmy w sercu to piękne nabożeństwo.
 3. Papież Franciszek ogłosił październik miesiącem misyjnym. Wzywa nas do tego, abyśmy z odwagą i nową gorliwością świadczyli o miłości Boga i dzielili się radością
 4. W 1-szą środę jest spotkanie KŻR.
 5. W tym miesiącu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – o g. 17.30 wystawienie NS i szczególna modlitwa za kapłanów i o powołania; pierwszy piątek – spowiedź przed Mszami, wieczorem od g. 16.30 (zapraszamy dzieci i młodzież), wystawienie NS od g. 17.30; pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne o g. 8.30, po wieczorowej Mszy św. pomodlimy się cząstką różańca i odśpiewamy Apel jasnogórski.
 6. W pierwszą niedzielę miesiąca procesja eucharystyczna pod Mszy św. o g. 12.30. Jest to ostatnia niedziela z procesją, po której na okres zimowy robimy przerwę.
 7. Zachęcamy do nabywania interesującego Kalendarza dla rolników, a w nim dużo ciekawostek, humoru i interesujących artykułów: od życia gminy i powiatu, poprzez życie Kościoła, kuchnię, piękno przyrody, aż po sprawy Ojczyzny. Cena 25 zł. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
 8. Na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl przez październik od poniedziałku do piątku publikowane będą rozważania poszczególnych tajemnic różańcowych. Zespół Redakcyjny przygotował na październik również artykuły o sanktuariach Europy i Świata, które publikowane są co środę. Na stronie są też co sobotę przybliżane sylwetki Świętych Kościoła, a co niedzielę rozważania do Ewangelii.
 9. Na FanPage’u Facebook’owym naszej parafii (link na stronie) publikowane są od 24 września relacje wraz ze zdjęciami z pielgrzymki po Półwyspie Iberyskim.
 10. Zmiana tajemnic różańca w intencji naszej parafii – Zdobywamy Jeruzalem
 11. W zakrystii na stronie parafialnej oraz w gablocie przy wyjściu bocznym z kościoła znajdują się szczegółowe informacje dla grup parafialnych prowadzących w tym roku Różaniec.
 12. Cieszymy się z Waszej obecności i wspólnej modlitwy oraz dziękujemy za złożone ofiary. Niech ta niedziela będzie radosnym i miłym odpoczynkiem w gronie najbliższych oraz dobrych znajomych. A cały tydzień niech będzie czasem pełnym życzliwości, spotykania dobrych i otwartych ludzi. W rodzinach niech zagości i rozwija się miłość. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz