1. Dziś świętowała uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ostatnia grupa dzieci. Dziękuję za piękne przygotowanie ks. Tomaszowi, s. Konstancji, p. Zofii, p. organiście, p. kościelnemu.
  2. Rozpoczęliśmy nabożeństwo różańcowe: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, powierzając Maryi siebie, najbliższych, nasze rodziny, parafię, miasto i Polskę.
  3. W najbliższą sobotę o g. 11.00 jest spotkanie grupy oazowej dzieci z ks. Jarosławem.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 października obchodzimy Dzień papieski pod hasłem Totus tuus (Cały twój), w którym wspominamy naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Będziemy zbierać do puszek na Dzieło nowego tysiąclecia, tj. na pomoc utalentowanej a biednej młodzieży w celu jej dalszego kształcenia.
  5. Będziemy gościć kleryków w naszej parafii w niedzielę 18 października. Tego dnia będzie także liczenie wiernych.
  6. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu prosi o przekazanie apelu o używanie elementów odblaskowych w dobrze widocznych miejscach ubrania. Używanie ich poza terenem zabudowanym od zmierzchu do świtu jest obowiązkowe, z wyjątkiem chodnika lub drogi dla pieszych. Zachęca się do ich używania także w terenie zabudowanym. Korzystajmy z przejść dla pieszych, chodnika lub lewego pobocza. Komenda prosi kierowców o ostrożną jazdę, gdyż warunki jesiennozimowe są trudne i widoczność jest o wiele słabsza.
  7. Zdobywamy Jeruzalem to duchowa walka o naszych najbliższych i parafię. Chcemy przez codzienny dziesiątek różańca wypraszać łaski o większą wiarę i gorętszą miłość dla wierzących, dla tych zaś, których wiara słabnie albo wygasła o ożywienie więzi z Jezusem i powrót do radosnej i ufnej relacji z kochającym Bogiem. Chcemy, jak kiedyś król Dawid zdobył Jerozolimę, tak my chcemy zdobywać ludzkiego serca dla miłującego Jezusa. Dołączamy również intencję o ochronę nas, najbliższych, parafii, miasta i Polski o ochronę przed zarażeniem koronawirusem. Możemy wziąć obrazki, które są w środku naszej pięknej fary.
  8. Przyjmujemy na tzw. wypominki, czyli modlitwę, jako piękny duchowy dar i wyraz naszej wdzięcznej pamięci za bliskich zmarłych. Także zapisujemy intencje Mszy św. na nowy rok.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania GN i MGN. Są ulotki dotyczące spotkań m.in. dla narzeczonych i małżeństw, które dotykają problemy, wyłożone w naszej szafce prasowej przy bocznym ołtarzu.
  10. Wspólna Eucharystia jednoczy nasze serca i umysły. Dziękuję za modlitwę i złożone ofiary. Niech dobry Bóg otacza nas swym błogosławieństwem i czułą opieką. Przekazujmy sobie dobroć, wrażliwość i życzliwość. Niech Bóg nam błogosławi.

Ksiądz Proboszcz