1. Wróciliśmy z pielgrzymki do Hiszpanii i Portugalii z przeżyciami duchowymi i estetycznymi, ponieważ zwiedziliśmy dużo pięknych miejsc. Dziękujemy za modlitwę i wspólne pielgrzymowanie na parafialnym facebooku. Dziękuję ks. wikariuszom za prowadzenie parafii podczas mojego pielgrzymowania.
 2. Organizujemy 15-dniową pielgrzymkę do Meksyku w roku 2021 prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego. Koszt wynosi ok. 11 tys. Z tej ceny najdroższe są bilety lotnicze.
 3. Dziękujemy za ofiary na hospicja prowadzone przez Caritas w Polsce. Dziękujemy za zorganizowanie tego dzieła p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za parafialne Koło Caritas, młodzieży z parafialnego wolontariatu z Zespołu Szkół nr 2 z p. Bogusławą Krajewską (katechetką) oraz wolontariatowi ze SP z Bledzewa z p. Marzeną Ręplewicz (katechetką). Dziękujemy starostwu, z p. starostą, miastu z p. burmistrzem, Muzeum Wsi Mazowieckiej oraz radnym zaangażowanym w to dzieło.
 4. Spotkanie członków wspomagających LM odbędzie w poniedziałek o g. 16.30 w sali parafialnej.
 5. We wtorek 8 października będzie spotkanie grupy studyjno-biblijnej o g. 18.45 w sali domu parafialnego. Chcemy poznawać piękno i głębię Pisma Św.
 6. 11 października jest 2 piątek miesiąca. Zapraszamy na wieczór uwielbienia ok. g. 18.45 do kościoła Duch Św. Chcemy otwierać nasze serca na dobroć i miłość Jezusa.
 7. 13 października w niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie! Chodźmy”. Będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a więc dla młodzieży utalentowanej, ale biednej, aby mogła kształcić się. Jest i z naszej parafii młodzież, która korzysta z tych funduszy.
 8. 14 października rozpoczynamy od g. 12.00 do 15 października do g. 12.00 modlitwę trwającą dobę a nazwaną Jerycho w kościele Ducha Św.
 9. 19 października przypada 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Dlatego organizowany jest wyjazd na tamę we Włocławku, aby pomodlić się modlitwą różańcową. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Ponieważ zbliża się trudny okres pogodowy, dlatego policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, noszenie znaków odblaskowych, korzystanie z chodników i poboczy oraz roztropną i mądrą jazdę.
 11. Działa nasza strona internetowa www.fara-sierpc.pl, a na niej rozważania różańcowe, relacja z pielgrzymki, zapowiedź występu muzycznego zespołu młodzieżowego założonego przez ks. Adama oraz interesująco przedstawieni szaleńcy Boży, czyli święci.
 12. Zostało jeszcze trochę obrazków na akcję „Zdobywamy Jeruzalem”. Są to obrazki dla prawdziwych wojowników Bożych, którzy modlić się będą za naszych parafian o otwartość ich serca na Boga i ożywienie wiary. Zachęcamy do udziału w tej duchowej krucjacie.
 13. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do naszego parlamentu. Weźmy w nich udział i roztropnie oddajmy nasz głos. Może poprośmy Maryję, Królową Polski o wyproszenie dla nas i rodaków łaski dokonania mądrego i odpowiedzialnego wyboru.
 14. Zachęcam do nabywania nowego nru GN oraz interesującego kalendarza dla rolników, a w nim barwne zdjęcia, interesujące opisy i ciekawostki z naszego regionu oraz Ojczyzny, a także artykuły o tematyce religijnej. Cena 25 zł.
 15. Dziękujemy za wspólną modlitwę, jak przystało na rodzinę parafialną. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary i składane indywidualnie w formie anonimowej na potrzeby kościoła. Życzymy dobrych przeżyć w dzisiejszą niedzielę oraz dobrego tygodnia. Oby każdy dzień był jasny jak promień słońca i radosny jak uśmiech dziecka

Ksiądz Proboszcz