1. Trwa nabożeństwo różańcowe dla dzieci o g. 16.30, a dla dorosłych o g. 17.30. Zapraszamy.
 2. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Na naszym cmentarzu parafialnym będzie pochówek dzieci utraconych o g. 15.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
 3. W przyszłą niedzielę misyjną są u nas klerycy z WSD w Płocku. Posłuchajmy młodych kleryków o gorących sercach, ufnej wierze i głębokiej miłości. W najbliższą niedzielę jest także liczenie wiernych.
 4. W najbliższą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 12.30 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z racji na kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy prosić Boga o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości Polski, pokój i jedność oraz solidarność pomiędzy rodakami. Dziękujemy za pamięć o tym wielkim męczenniku Radzie Oddziału Sierpc NSZZ Solidarność.
 6. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pragniemy wyrazić podziękowania wszystkim nauczycielom oraz osobom pracującym w obszarze edukacji za ich trud edukacyjny i wychowawczy. Kształcić i wychowywać – to są piękne a zarazem trudne i odpowiedzialne zadania. Życzymy nauczycielom i wszystkim pracownikom dużo sił i mądrości w docieraniu do umysłów i serc dzieci i młodzieży. Niech Duch Św. oświeca i daje swoją mądrość wszystkim pedagogom w prowadzeniu dzieci i młodzieży po dobrych drogach rozwoju
 7. Parafialne Koło Caritas podjęło piękną inicjatywę pomocy, m.in. w zakupach osobom starszym zamkniętym w mieszkaniach z powodu koronawirusa. Kontakt z opiekunem ks. Tomkiem albo pod nr tel. 24/ 275 22 33.
 8. Przyjmujemy na modlitwę całoroczną za zmarłych, tzw. wypominki.
 9. Cmentarz jest miejscem pochówku naszych najbliższych. W związku ze zbliżającym się Świętem wszystkich zmarłych prosimy, aby: – uporządkować groby do 20 października; nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę; – wyrzucać śmieci do miejsc do tego przeznaczonych, nie rzucajmy za ogrodzenie na prywatne działki albo na skarpę; Szanujmy miejsca innych i dbajmy o czystość; – aby wrzucać do kontenerów, które są ustawione przy bramach, drobne śmieci, natomiast wieńce, wiązanki, duże ilości kwiatów i znicze wrzucajmy do betonowych śmietników; – nie przywoźmy śmieci z domu na cmentarz; – mądrze gospodarujmy wodą.
 10. Ks. Tomek został kapelanem Rycerzy Zakonu Jana Pawła II. Nosi piękny ryngraf i różaniec. Mamy także wielkiego rycerza chorągwi p. Dariusza Kaźmierczaka. Potrzebujemy prawdziwych mężczyzn do tworzenia autentycznych rycerzy, czyli mądrych, mających charakter i system wartości mężczyzn. Potrzeba kształtować męskie serca. Do rycerzy mogą wstąpić również młodzi mężczyźni w wieku 15-17 lat. Nie czekaj, przyjdź i zobacz!
 11. Dziękujemy za ufundowanie nowych lichtarzy pod świece na ołtarzu przez ks. Jacka Marciniaka wraz z mamą Henryką Marciniak. Ks. Jacek, pochodzący z parafii farnej, pracuje jako proboszcz w par. Grabów w diecezji łowickiej.
 12. Dziękuję katechetce p. Bogusławie Krajewskiej i młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 za piękne przedstawienie.
 13. Jutrzejsza intencja Mszy św. za zmarłą Barbarę Białecką została przełożona z g. 9.00 na g. 7.00 do Ducha Św.
 14. Zachęcamy do czytania GN i MGN oraz interesującego Kalendarza dla rolników, ale nie tylko.
 15. Dziś zbieramy do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej lecz biednej młodzieży, aby mogła dalej studiować. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby misji.
 16. Dziękujemy za wspólną i złożone ofiary. Niech dobry Bóg czyni nasze serca otwarte na Jego miłość i dobroć. Dzielmy się życzliwością i radością jak chlebem, którego tak wielu ludziom dziś potrzeba. Niech nam Bóg błogosławi!

Ksiądz Proboszcz