1. Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski, wspominając wielkiego Papieża Jana Pawła II. Zbieramy do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. dla bardzo zdolnej, lecz ubogiej młodzieży, ażeby mogła uczyć się i studiować. Bez tej pomocy nie rozwinęłaby swoich talentów.
 2. Trwa piękne nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dorosłych na godzinę 17.30, wtedy prowadzą różaniec grupy parafialne. Dzieci mają swój różaniec od poniedziałku do piątku o g. 16.30. W tym tygodniu w piątek wyjątkowo będzie dla dzieci różaniec o g. 17.00, ponieważ o g. 16.00 jest ślub, który jest wielkim wydarzeniem dla młodej pary.
 3. W najbliższy piątek, 15 października w Dniu Dziecka Utraconego, odbędzie się o g. 15.15 na naszym cmentarzu pochówek dzieci utraconych. Zapraszamy do pomnika dzieci utraconych na cmentarzu parafialnym przy kaplicy, ażeby wspierać modlitwą rodziców przeżywających ból po utracie kochanego dziecka.
 4. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania dla kandydatów do I Komunii Świętej po Mszy o godzinie 12:30, a dla kandydatów do bierzmowania po Mszy o godzinie 18:00.
 5. 19 października nasza parafia organizuje wyjazd na tamę we Włocławku, aby pomodlić się w miejscu męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjeżdżamy pod przewodnictwem ks. Adama o g. 18.45 po wieczornej Mszy św. Na miejscu odmówimy różaniec. Do wyjazdu dojdzie wówczas, gdy zbierze się grupa 53 osób. Koszt jest niski, bo tylko 15 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do wyjazdu.
 6. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom szkół za trud wkładany w przekazywanie wiedzy oraz wychowanie młodych pokoleń Polaków. Jest to ogromny trud i ciężka praca, która nie zawsze przynosi natychmiastową satysfakcję. Wiemy jednak, że jest niezbędna dla nas, przyszłych pokoleń i naszej Ojczyzny. Życzymy Wam dużo sił fizycznych i duchowych, zdrowia oraz mądrości i światła Ducha Świętego w codziennej pracy nad kształtowaniem umysłów i serc dzieci i młodzieży. Miejcie świadomość, że bez Waszej pracy trudno sobie wyobrazić rozwój i dobrobyt naszego kraju.
 7. Justyna Olaszewska i Dawid Jankowski są licencjonowanymi fotografami i kamerzystami, którzy mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy w kościołach. Przeszli oni specjalny kurs i otrzymali stosowne legitymacje. Są oni członkami naszej farnej redakcji mediów parafialnych. Gratulujemy.
 8. W najbliższych dniach chcemy wejść do domu parafialnego i rozpocząć wymianę instalacji grzewczej. Jej koszt opiewa na ok. 50 tys. zł. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na pokrycie tych wysokich kosztów remontowych.
 9. Są jeszcze piękne kalendarze rolnicze, ale nie tylko dla rolników. Ci, którzy lubią przyrodę znajdą dużo ciekawostek nt. zachowania owadów i zwierząt; dla interesujących się tematyką społeczną i religijną są poruszane aktualne sprawy i problemy; dla kucharzy i kucharek, znajdzie się coś z kuchni polskiej. Cena egzemplarza wynosi 28 zł.
 10. Wypominki przyjmować będziemy od przyszłej niedzieli. Stanowią one piękną pamięć i modlitwę za zmarłych. Oni potrzebują naszej pomocy i wdzięcznej pamięci.
 11. Zachęcamy do nabywania nowego intersującego nru GN i MGN.
 12. Na Mszy św. Jezus napełnia nasze serca pokojem i radością. Cieszymy się ze wspólnej modlitwy i dziękujemy za złożone ofiary oraz te indywidualne i przelewane na konto parafialne. Niech siła, radość, życzliwość i miłość, które zostały nam ofiarowane na tej Eucharystii, towarzyszą w naszym codziennym życiu. Obdarowujmy nimi siebie w rodzinach, miejscach pracy, spotkań i rozmów dzisiaj i w całym nadchodzącym tygodniu.

Ksiądz Proboszcz