1. Trwa piękne nabożeństwo różańcowe: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę jest spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i dla kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
 3. Przyszła niedziela jest Dniem Papieskim, w którym wspominamy wybór Karola Wojtyła na papieża. W tym dniu wspierać będziemy ofiarami do puszek stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 4. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pragniemy wyrazić podziękowania nauczycielom oraz wszystkim osobom pracującym w szkole za ich trud edukacyjny i wychowawczy. Życzymy nauczycielom i wszystkim pracownikom dużo sił i mądrości w docieraniu do umysłów i serc dzieci i młodzieży. Niech Duch Św. oświeca i daje swoją mądrość wszystkim pedagogom w prowadzeniu dzieci i młodzieży po dobrych drogach rozwoju.
 5. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Na naszym cmentarzu parafialnym przy pomniku, znajdującym się przy kaplicy, będzie pochówek dzieci utraconych o g. 15.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
 6. Jutro wyrusza pielgrzymka na półwysep bałkański. Prosimy o modlitwę. Przypominam, że chętni wyruszają z Sierpca wynajętym autokarem z dworca autobusowego o g. 2.55, a o g. 3.00 w nocy z parkingu przed naszą farą na lotnisko do Warszawy. Opłata zależna jest od liczby uczestników.
 7. Adam organizuje 19 października po Mszy św. wieczorowej wyjazd na tamę włocławską – miejsce śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy w zakrystii.
 8. 29 października ks. Adam organizuje wyjazd do sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Na miejscu Msza św., zwiedzanie muzeum, a wieczorem spektakl Maria Stuart w Teatrze Narodowym. Koszt 150 zł, dla emerytów 140 zł. Zapisy u organizatora ks. Adama w zakrystii. Zostały tylko 3 miejsca.
 9. Dzisiaj jest liczenie wiernych. Będą pewne utrudnienia przy wyjściu, dlatego prosimy o cierpliwość.
 10. Przyjmujemy na tzw. wypominki, czyli modlitwę, jako piękny duchowy dar i wyraz naszej wdzięcznej pamięci za bliskich zmarłych. Także zapisujemy intencje Mszy św. na nowy rok.
 11. Ogłoszenie wójta.
 12. Są dwa ciekawe numery wrześniowy i październikowy czasopisma Różaniec w zakrystii. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na remonty i inwestycje. Dziękujemy za ofiary indywidualne. Jezus pragnie leczyć wszelkie nasze choroby i te fizyczne i te duchowe. Niech Jego błogosławieństwo napełnia nasze serca pokojem, radością i miłością. Dzielmy się dobrym słowem, uśmiechem i miłym gestem.

Ksiądz Proboszcz