1. Trwa nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci na g. 16.30 a dorosłych na g. 17.30.
 2. 28 września odbywało się Sympozjum z okazji 30-lecia SRK. Uczestniczyły w nim prezes parafialnego SRK: p. Teresa Jankowska, Anna Sieklucka i Teresa Gruk. Dziękuję im za uczestnictwo i zaangażowanie.
 3. Dyr. Caritasu ks. Szczepan Bugaj przesłał podziękowania za zbiórkę na hospicja w akcji „Pola nadziei”. Dziękuje członkom Parafialnego Zespołu Caritas za duże zaangażowanie. Zebraliśmy 1026 zł.
 4. Jutro rozpoczyna się o g. 12.00 a trwa do wtorku do g. 12.00 piękna modlitwa zwana Jerychem w kościele Duch Św. Zapraszamy do choćby krótkiej modlitwy.
 5. W CeKiSz-u odbędzie się projekcja pięknego filmu Tajemnica o. Pio w następujących terminach: 16 i 17 października g. 17.00 i 20 października g. 20.00. Zapraszamy.
 6. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Modlimy się za misjonarzy o wytrwałość w ich posłudze oraz radość z jej owoców. Prosimy o liczne i dobre powołania misyjne. Zapraszamy dzieci, aby ubrały się w stroje różnych państw i przyszły na Mszę św. Postaramy się umieścić ich na naszym facebooku.
 7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii będzie w przyszłą niedzielę o g. 12.30. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie różańców. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w różańce.
 8. Także w najbliższą niedzielę o g. 12.30 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny od Rady Oddziału w Sierpcu Regionu Płockiego NSZZ Solidarność. Msza św. jest związana z rocznicą bestialskiego mordu, dokonanego na bł. ks. Jerzym Popiełuszko, który zginął, służąc Bogu i Ojczyźnie. Obchodzić będziemy także 25-lecie Koła Diabetyków.
 9. Również w najbliższą niedzielę przypada liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św. Instytut Statystyki analizuje dane z parafii. Ufam, że będziemy mogli pochwalić się większą liczbą wiernych na Mszach św. niż w zeszłym roku.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 19 października na tamę we Włocławku.
 11. 29 października odbędzie się po raz 3 marsz świętych. Młodzież i dzieci gromadzą się o g. 13.00 w kościele szkolnym, a następnie przechodzą do naszej fary. Tu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój świętego z nagrodami.
 12. Od dziś przyjmujemy tzw. wypominki, czyli całoroczną, coniedzielną modlitwę za zmarłych, którzy takiego wsparcia potrzebują. Dajmy im ten wspaniały podarunek duchowy. Wypominki można zamawiać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej.
 13. Zapraszamy na stronę parafialną www.fara-sierpc.pl , a na niej m.in. wywiad z ks. kan. Kaczorowskim o papieżu Janie Pawle II, sylwetka szaleńca Bożego, rozważania różańcowe, opis MB z Guadelupe, do której w 2021 zamierzamy pielgrzymować.
 14. Są interesujące kalendarze rolnicze na przyszły rok. Zawierają duże ciekawych informacji z różnych dziedzin. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cena 25 zł. GN czeka na swoich czytelników oraz czasopismo Cuda i łaski Boże, a w nim działanie Matki Boskiej w życiu zwykłych ludzi i rodzin.
 15. Dziękujemy za dar modlitwy i złożone ofiary. Życzymy radosnego i przyjemnego niedzielnego czasu. Cały tydzień niech upływa we wzajemnej życzliwości i dzieleniem się dobrym słowem. Niech Jezus opromienia nas swoją miłością.

Ksiądz Proboszcz