1. W czwartek 31 października kończymy uroczyste nabożeństwo październikowe. Dziękujemy wszystkim biorącym w nim udział: dzieciom, grupom parafialnym i młodzieży. Nie zaprzestańmy jednak tej pięknej modlitwy w naszych domach wspólnie czy indywidualnie.
 2. Dzieci kończą spotkania różańcowe w kościele 30 października, tj. w środę. Upominki będą w niedzielę 10 listopada po Mszy św. o g. 11.00: za obecność na różańcu, a więc przynieście wyklejanki i za zrobione własnoręcznie różańce. Można składać je w zakrystii.
 3. W piątek 1 listopada na cmentarzu parafialnym rozpoczniemy modlitwę procesją żałobną o g. 11.30, a następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Podobna modlitwa będzie na cmentarzu komunalnym o g. 12.30. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie następujący: g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00.
 4. W sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny. Na cmentarzu parafialnym tradycyjnie różaniec i Msza św. za wszystkich naszych zmarłych o g. 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00. W ten dzień porządek Mszy św. w farze będzie następujący: g. 7.00, 8.00, 9.30 (z procesją żałobną), 11.00 i 18.00.
 5. W świąteczne dni przypada 1 piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w dni poprzedzające święta przed Mszami tak, aby wszyscy mogli skorzystać z tej posługi sakramentalnej. Odwiedziny chorych będą w czwartek 31 październik z racji na święta.
 6. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod następującymi warunkami: Komunia św., nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to piękny dar dla zmarłych. Przy porządkowaniu grobów prosimy, aby wrzucać śmieci do pojemników, a nie na skarpę, ponieważ zanieczyszczamy prywatne działki
 7. Przyjmujemy na tzw. wypominki jednorazowe i roczne, czyli całoroczną, coniedzielną modlitwę za zmarłych, którzy takiego wsparcia potrzebują. Można zamawiać również Msze na przyszły rok. Dajmy zmarłym ten wspaniały podarunek duchowy.
 8. 29 października (wtorek) odbędzie się po raz 3 Marsz Świętych. Młodzież i dzieci gromadzą się o g. 13.00 w kościele szkolnym, a następnie przechodzą do naszej fary. Tu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój świętego z nagrodami i łamigłówki o mądrych ludziach.
 9. Dzieci i młodzież ze SP nr 3 brały udział w konkursie recytatorskim poezji Jana Pawła II i zajęły miejsca: Wiktoria Astrau w kategorii kl. I-III – 1 miejsce; Oliwia Peszyńska w kategorii klas IV-VI – 2 miejsce; Julia Grzelecka w kategorii klas VII-VIII – 1 miejsce; Zuzanna Kozłowska w kategorii klas VII-VIII – 2 miejsce. Gratulujemy.
 10. Jest do nabycia z ciekawymi artykułami i dobrą płytą „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł i „Mały Gość”.
 11. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.fara-sierpc.pl, na której znajduje się wiele ciekawych artykułów, ogłoszenia parafialne, rozważania oraz intencje Mszy Św. oraz parafialnego Facebook’a
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz ofiary. Życzymy dobrej, w miłej i rodzinnej atmosferze spędzonej, niedzieli. Cały tydzień niech będzie czasem pokoju, życzliwości i Bożej miłości, okazywanej najbliższym a także znajomym.

Ksiądz Proboszcz