1. 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w farze: g. 7.00 (fara), 8.00, 9.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 11.00, 12.30 i 16.00. Na cmentarzu parafialnym uroczystości rozpoczną się procesją żałobną i Mszą św. o g. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o g. 13.30. Nan naszym cmentarzu klerycy będą zbierać do puszek na seminarium. W tym dniu zostanie uruchomiona bezpłatnie dodatkowa komunikacja. Na ul. Wojska Polskiego będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
 2. W Dzień Zaduszny, 2 listopada porządek Mszy św. w farze: 7.00 (fara), 8.00, 9.30 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym różaniec i Msza św. będą o g. 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
 3. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskać odpust zupełny dla zmarłych pod następującymi warunkami: Komunia św., nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to piękny dar dla zmarłych.
 4. Rozpoczynamy etap diecezjalny synodu, który ogłosił papież Franciszek. Módlmy się o wspólną odpowiedzialność za to dzieło i nasze zaangażowanie.
 5. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od g. 16.45. W sobotę o g. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a po wieczorowej Mszy św. będzie różaniec w intencji zmarłych zakończony Apelem jasnogórskim.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dla klas pierwszych szkół ponadpodstawowych obywać się będą w 1. niedzielę miesiąca o g. 18.00, zaś dla klas drugich w 2. niedzielę miesiąca o g. 18.00.
 7. Zapraszamy na wieczór uwielbienia w 3. niedzielę każdego miesiąca po Mszy św. o g. 18.00. Zaproszeni są mieszkańcy naszego miasta.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.30 będziemy w szczególny sposób wspominać wszystkich zmarłych księży proboszczów, pracujących w tej parafii. Na naszą wdzięczną pamięć zasługują wszyscy, a szczególnie zmarły w 2018 roku ks. kan. Andrzej Więckowski, wieloletni proboszcz tej parafii. Będziemy modlić się dla nich oraz o szczęście przebywania w niebie z Bogiem i świętymi.
 9. 14 listopada przypada 5. Światowy Dzień Ubogich. Pragniemy pomóc bezdomnym i ubogim poprzez zbiórkę nieużywanych środków higieny osobistej: mydła, pasty, szczoteczek do zębów, ręczników, dezodorantów. W przyszłą niedzielę będzie wystawiony kosz do zbiórki. Przybory zostaną przekazane Caritas Diecezjalnej dla osób bezdomnych przebywających w noclegowni.
 10. Przyjmujemy na tzw. wypominki jednorazowe i roczne, czyli całoroczną, coniedzielną modlitwę za zmarłych, którzy takiego wsparcia potrzebują. Można zamawiać również Msze na przyszły rok. Dajmy zmarłym ten wspaniały podarunek duchowy.
 11. P. Kazimierz, nasz organista rozpoczyna od środy roznoszenie wigilijnych opłatków, które zostały poświęcone na Mszy św. o g. 7.00. Prosimy o życzliwe przyjęcie jego wizyty, gdyż pracuje w naszej parafii wiele lat i służy grą i swoim śpiewem podczas Mszy św. i nabożeństw.
 12. Skończyło się piękne nabożeństwo październikowe. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się na różańcu w naszej pięknej farze i w domach. Dziękujemy księżom wikariuszom, grupom parafialnym, które prowadziły różaniec i przygotowywały rozważania, dziękujemy rodzicom i dzieciom, które licznie przychodziły na modlitwę i pięknie odgadywały trudne zagadki. Dla dzieci będą upominki za uczęszczanie na różaniec w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00.
 13. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary dzisiaj, indywidualne oraz przelewane na konto parafialne. Jezus łączy nasze serca w Eucharystii i uczy przebaczać oraz radować się sobą. Zabierzmy Jego pokój, miłość i radość do naszych i rozdawajmy ją hojnie naszym najbliższym, kolegom i spotkanym ludziom.

Ksiądz Proboszcz