1. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy składali mu życzenia w dniu imienin oraz ofiarowali piękny dar modlitwy, w sposób szczególny wszystkim grupom parafialnym.
 2. Za tydzień w niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o g. 11.00 rozdaliśmy dzieciom upominki za obecność na nabożeństwie różańcowym. Na wszystkich nabożeństwach różańcowych było aż 41 dzieci oraz spora grupa dzieci, której zabrakła trochę obecności. Cieszymy się z licznej frekwencji. Dziękujemy księżom, katechetom, rodzicom, babciom i dziadkom za bycie z dziećmi na tym pięknym maryjnym nabożeństwie.
 4. 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej racji w naszej pięknej farze o g. 18.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. z przedstawicielami lokalnych władz oraz różnych instytucji i stowarzyszeń w intencji naszej Ojczyzny. Będziemy dziękować Bogu za odzyskanie niepodległości. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za Polskę. Pozostałe Msze św. są odprawianie tylko w farze o g. 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. W najbliższy piątek, 12 listopada będzie w naszej farze całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 9.30 do g. 18.00. prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za naszych zmarłych we wspólnocie parafialnej, tzw. wypominki. Jest to dar duchowy dla naszych kochanych bliskich zmarłych.
 7. Rozpoczyna się etap diecezjalny synodu biskupów, który zarządził papież Franciszek. Módlmy się o dobre owoce spotkań i synodalnych. Będzie wystawiona skrzynka synodalna, do której możemy wrzucać napisane propozycje i wnioski dotyczące życia parafii, diecezji i całego Kościoła. Można pisać bezpośrednio na synodalną skrzynkę mailową: synod@diecezjaplocka.pl
 8. Przypominamy o zbiórce nieużywanych artykułów higienicznych dla bezdomnych, którymi opiekuje się Caritas, kościelna organizacja charytatywna.
 9. Komendant Powiatowej Policji w Sierpcu zaprasza seniorów miasta i powiatu do debaty, która odbędzie się 19 listopada br. o g. 10.00 w CeKiSz-u, poświęconej bezpieczeństwu osób starszych.
 10. Dziękujemy p. Włodzimierzowi Rycharskiemu i Zbigniewowi Jurkowi za oczyszczenie rynien na kościele Ducha Św., co nie było bynajmniej łatwe.
 11. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN. Zostały już tylko dwa egzemplarze ładnego i interesującego kalendarza dla rolników, chociaż nie tylko dla nich. Jest tam bowiem dużo ciekawostek i pięknych zdjęć na temat świata przyrody i środowiska, hodowli; tematyka religijna i społeczna; opisy zabytków naszej kultury oraz coś dla fanów gotowania z kuchni polskiej.
 12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary oraz indywidualne i przelewane na konto parafialne, znajdujące się na naszej stronie internetowej. Niech Bóg miłosierny napełnia nasze serca pokojem, radością, dobrocią i życzliwością. Przekazujmy sobie dobre słowo, miły uśmiech i życzliwość, które są objawami mieszkającego w naszym sercu Jezusa.

Ksiądz Proboszcz